-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Fakty i mity na temat botoksu – to warto wiedzieć!

Często kobiety przywiązują ogromną uwagę do swojego wyglądu. Odpowiednia fryzura, a także pasujący do stroju makijaż, to dla nich niezbędne elementy codziennej prezencji. Niektóre z nich decydują się nawet na operacje plastyczne, które mogą się wydawać ryzykowne. Jeśli już ktoś się na nie decyduje, powinien dokładnie sprawdzić, czy w wybranej klinice pracują osoby, które doskonale znają się na takich działaniach. Z drugiej strony, istnieją też pewniejsze i równie skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Tak jest chociażby w przypadku botoksu.

Czym w zasadzie jest zabieg botoksu?

Botoks to lek, który zmniejsza napięcie mięśni. Jest niezwykle popularny w medycynie estetycznej. Mówiąc konkretniej, chodzi o preparat uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej. Pomimo, że jad kiełbasiany to jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, podawany w małych dawkach jest zdecydowanie bezpieczny dla zdrowia, a dodatkowo ma silne działanie terapeutyczne. Jeśli zaś chodzi o samą kurację, do jakiej wykorzystuje się botoks, zabieg ten to doskonały sposób na różnego typu zmarszczki, który w błyskawicznym tempie poradzi sobie z nieestetycznym problemem skórnym.

Zalecenia po botoksie – co dalej, gdy zabieg dobiegnie końca?

Po większości kuracji w klinikach urody trzeba przestrzegać odpowiednich zasad, o czym można się dowiedzieć na przykład z tego źródła. Należy zatem pamiętać o tym, że już zaraz po zabiegu konieczne jest przestrzeganie zaleceń kosmetologa. Aby zwiększyć efektywność botoksu – a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań – niezbędne jest, aby przez 4 godziny po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej unikać skakania, schylania się czy leżenia. W ciągu 24 godzin od kuracji nie wolno spożywać alkoholu, a także uprawiać sportu. Przez 48 godziny od wizyty w salonie urody konieczne jest unikanie słońca czy korzystania z solarium, sauny, łaźni parowych oraz kriokomór. Należy również pamiętać, aby w ciągu 5 dni nie masować obszaru poddanego zabiegowi. Choć wymienione zalecenia po botoksie mogą wydawać się dość restrykcyjne, to jednak w końcu najważniejsze jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także by uzyskać jak najlepsze i jak najtrwalsze efekty.

Fakty i mity – co tak naprawdę wiesz o botoksie?

Na temat zabiegów botoksowych krąży wiele plotek, które często nie mają pokrycia w rzeczywistości. Warto więc poznać najpopularniejsze fakty oraz mity na temat tego rodzaju kuracji, aby wyrobić sobie własne zdanie i co więcej – stwierdzić, czy podobne rozwiązanie okaże się odpowiednie dla nas.

Botoks to metoda powiększania ust – MIT

Rozwiązanie, o jakim mowa, to przede wszystkim zabieg na zmarszczki. Jest wykorzystywany do redukcji ich właśnie, ewentualnie też do skorygowania opadających kącików ust. Jeśli zaś chodzi o generalną poprawę kształtu tych ostatnich, stosuje się wtedy kwas hialuronowy.

Poznaj inne, skuteczne metody przeciwzmarszczkowe, o których mowa w tekście: Starzenie się skóry – jakie metody pomagają w hamowaniu tego procesu? 

Botoks może doprowadzić do uszkodzenia twarzy – MIT

Nie ma takiego ryzyka. Co ciekawe, nie zobaczymy nawet żadnych blizn, natomiast miejsce wstrzyknięcia botoksu jest niewidoczne.

Efekty botoksu są widoczne do końca życia – MIT

To również nieprawda, bowiem efekty zastosowania botoksu utrzymują się maksymalnie przez pół roku. Jeśli chcemy zachować uzyskane rezultaty, trzeba ten zabieg regularnie powtarzać.

Botoks zmniejsza czucie w obszarze twarzy – MIT

Botoks jedynie blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, co jednak nie wpływa na receptory czuciowe znajdujące się w skórze.

Botoks może służyć jako sposób na nadpotliwość – FAKT

To prawda, ponieważ powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych, które są odpowiedzialne za działanie gruczołów potowych. Tak więc w obszarze podania leku wydzielanie potu jest ograniczone. Szczególnie skuteczny okazuje się w przypadku nadpotliwości pach, stóp i rąk.

Tak więc botoks jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, na który z powodzeniem może zdecydować się niejedna kobieta zmagająca się z problemem nieestetycznych zmarszczek. Botoks pozwala na dość szybkie uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów, bez negatywnych skutków dla zdrowia.

Najnowsze artykuły