Czy koszule męskie mogą być noszone przez kobiety?
Koszule męskie to nieodzowna część garnituru. Można jednak nosić je także w nieco mniej eleganckich zestawieniach, a już zwłaszcza, jeżeli ich charakter jest mniej oficjalny i występują w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Warto wiedzieć, że tak naprawdę jest to jeden z podstawowych elementów garderoby panów. A czym różnią się koszule damskie od tych, które noszą panowie? I czy kobieta może dodać do swojej stylizacji elementy z męskiej szafy?
Koszule męskie – co jest w nich wyjątkowego?
Nie ma co ukrywać – panowie nieco rzadziej eksperymentują z ubiorem i wolą wybierać przede wszystkim wygodne, klasyczne zestawy. Czasami jednak konieczne jest założenie stroju oficjalnego i dopasowanego do konkretnej okazji. Na ślub czy do opery nie pójdziemy w luźnych spodniach i podkoszulku. Tutaj przydatny będzie nam najpewniej garnitur, którego dopełnieniem są koszule męskie.
Jednak nie zawsze są to te elementy garderoby, które nosimy tylko podczas ważnych wydarzeń. Tak naprawdę wszystko zależne jest tutaj od kroju, koloru, wzoru czy faktury. Jednocześnie koszule męskie można nosić w bardzo nietypowych stylizacjach, kiedy zestawiamy je z krótkimi spodenkami i T-shirtami.
Czym różnią się koszule damskie i męskie?
Można więc zadać sobie pytanie: czym różnią się koszule damskie od tych, które noszą panowie? Tutaj należy wskazać kilka czynników. Przede wszystkim sylwetka u kobiet jest po prostu inna. Najczęściej podkreślane jest wcięcie w talii, a to, co jest szczególnie ważne, to perfekcyjne dopasowanie materiału w okolicach biustu. Aby wyglądał dobrze oraz aby nie tworzyły się nieestetyczne zagięcia, to podczas szycia tworzy się tak zwane zakładki umiejscowione właśnie pod piersiami.
Koszule męskie również coraz częściej są dopasowane (np. wersje slim fit), jednak wciąż krój ten jest nieco inny. To jednak nie jedyna różnica. Warto zwrócić uwagę na same guziki. Niewiele osób zauważa, że koszule męskie zapina się na prawą stronę, a odwrotnie damskie. Teorii dotyczących tego, skąd wzięło się takie rozróżnienie, jest naprawdę wiele. Jedna z nich mówi, że w ten sposób kobieta może łatwiej rozpiąć guziki, jeżeli chce nakarmić trzymane na ręce dziecko. Inna wspomina o tym, że może być to zależne od tego, że w danych czasach to służba była odpowiedzialna za ubieranie bogatych pań i dzięki temu była to czynność nieco prostsza.
Męskie koszule – czy pasują do kobiety?
Nie zawsze to właśnie koszule damskie muszą dominować w garderobie pań. Coraz chętniej podbierane elementy garderoby mężczyzn sprawiają, że możliwe jest tworzenie coraz to ciekawszych stylizacji. Rzeczywiście takie koszule dedykowane panom są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. Często wykonane są z wysokiej jakości materiałów, ponieważ bywają noszone codziennie (na przykład w pracy), a więc tkanina musi być wytrzymała.
Panie mają nieco większy wybór co do ubioru, nawet jeżeli obowiązuje je dress code. Jednak poza miejscem pracy też chciałyby wyglądać zarówno elegancko, modnie, ale też wygodnie. I dlatego warto dowiedzieć się, jak stylizować męskie koszule w kobiecym looku.
Jak nosić koszule męskie – wersja dla kobiet
Najprostszą, a jednocześnie najczęściej wybieraną przez kobiety stylizacją, jest koszula męska oversize noszona z paskiem, który znajduje się na wysokości talii. To zestawienie, które modne jest od wielu lat. W zależności od długości koszuli można założyć spodnie, rajstopy lub pozostać przy wygodnej bieliźnie (upewnijmy się jednak, że przy schylaniu koszula nie odsłoni zbyt wiele ciała). Co jeszcze pozostaje w trendach? Klasyczna koszula męska w kolorze niebieskim, czarnym lub białym fantastycznie wygląda w połączeniu z krótkimi spodenkami (najlepiej jeansowymi) i białym topem na ramiączkach.
Okazuje się, że jest możliwe jeszcze jedno wykorzystanie takiej koszuli. Jeżeli jest ona znacznie za duża, to po odpowiednim zapięciu jej i związaniu można stworzyć nawet letnią sukienkę. W internecie nie brakuje filmików przedstawiających prawidłowy sposób stylizacji. Jeżeli natomiast mamy niemałe umiejętności związane z szyciem i przerabianiem ubrań, to stara koszula może zamienić się nawet w elegancką spódnicę.