Transport chorych – jak wybrać odpowiednią firmę?

Zdarzają się sytuacje, w których transport chorego prywatnym transportem nie jest możliwy. Wówczas warto skorzystać z profesjonalnych usług transportu chorych. Dzięki temu pacjent przewożony jest z punktu A do punktu B w komfortowych i odpowiednich do jego stanu zdrowia warunkach.
Czym jest transport chorych?
Najprościej mówiąc, transport chorych w Łodzi, czy innym polskim mieście, to przewiezienie pacjenta do wskazanego punktu, specjalistycznym samochodem. Nie zawsze transport pacjenta ze szpitala, czy do szpitala na planowany zabieg, jest możliwy prywatnym samochodem. Transport chorych pomaga w odpowiednich warunkach przetransportować chorego. Z tej usługi mogą skorzystać pacjenci, którzy mają zostać przewiezieni ze szpitala do domu, z domu do szpitala, na badania kontrolne czy zabiegi planowane. Transport odbywa się za pomocą specjalnej karetki, która zaopatrzona jest w niezbędne akcesoria, które ułatwiają transport pacjenta i opiekę nad nim. Transportu chorych nie można mylić z transportem karetką pogotowia. Ta ostatnia jest wzywana do chorego, gdy jest zagrożenie jego życia. Należy jednak pamiętać, że w ramach transportu medycznego można przewozić osoby w cięższych stanach chorobowych.
Jak wybrać firmę do transportu chorych?
Decydując się na skorzystanie z usługi transportu chorych, należy rozważyć zatrudnienie firmy, która ma doświadczenie w tym zakresie. Decyzję warto podjąć, mając pełną świadomość czego powinniśmy oczekiwać od firmy. Warto zorientować się i porównać oferty kilku firmy. Wybierając firmę, na przykład Ambro-Med, należy zwrócić uwagę czy przedsiębiorca jest wpisany do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Ważne jest również, jaką flotą pojazdów dysponuje przedsiębiorca. Czy ma odpowiednie karetki do przewozu chorych w różnych stanach. Jeśli wymagany jest specjalistyczny transport osoby wymagającej opieki medycznej, wówczas dobrze jest ustalić, że oprócz sanitariuszy, w trakcie transportu będzie potrzebny także lekarz. Warto sprawdzić stan pojazdu, którym będzie transportowany chory. Zawsze można poprosić o dowód rejestracyjny, aktualne badania techniczne ambulansu. Ważne jest także czy kadra pracownicza to ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy KPP czy też ludzie nie mający żadnej podstawowej wiedzy medycznej.