16 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Fizjoterapeuta — w jakich przypadkach warto się do niego udać?

Coraz częściej, kiedy odczuwamy dolegliwości ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, w pierwszej kolejności udajemy się do fizjoterapeuty. Specjalista ten metodami niefarmakologicznymi i nieoperacyjnymi, poprzez ćwiczenia, masaże lub odpowiednie zabiegi, może pomóc nam zarówno w walce z bólem jak i ograniczeniami ruchowymi. W jakich przypadkach szczególnie warto się do niego udać? Podpowiadamy.

Fizjoterapeuta — wady postawy

Fizjoterapeuta w Bydgoszczy to specjalista, do którego warto się udać wtedy kiedy zostały wykryte u nas wady postawy, a lekarz zalecił rozpoczęcie ćwiczeń mających zniwelować ten problem. Takie wizyty warto realizować już profilaktycznie zanim jeszcze wada postawy spowoduje u nas dolegliwości bólowe. Osoby, które każdego dnia z powodu bóli kręgosłupa — odcinka szyjnego, lędźwiowo-krzyżowego czy piersiowego, podczas wykonywania zwykłych czynności odczuwają dolegliwości takie jak ból, drętwienie rąk, czy przeczulica, również powinny jak najszybciej zgłosić się do takiego specjalisty.

Fizjoterapeuta — ból kostno-mięśniowy

Terapia manualna w Bydgoszczy pomaga na różnego rodzaju dolegliwości bólowe ze strony wszystkich układów kostnych i mięśniowych. Z tego powodu do fizjoterapeuty chętnie uczęszczają osoby w każdym wieku. Oferowane w takich miejscach zabiegi przeznaczone są zarówno dla osób, które doznały jakiegoś urazu, na przykład wskutek wypadku, jak i tych zmagających się z wadami postawy, ale i pacjentami cierpiącymi na przewlekłe choroby powodujące ból w różnych częściach ciała. Zalicza się do nich pacjentów reumatologicznych, neurologicznych, geriatrycznych, ortopedycznych, kardiologicznych i ginekologicznych.

Obecnie do gabinetu fizjoterapeuty coraz częściej przychodzą osoby, które spędzają wiele godzin przed komputerem lub ich praca wiąże się z powtarzalnymi ruchami, bądź przewlekłym stresem. Specjalistyczne gabinety odwiedzają również emeryci, którzy bardzo często zmagają się z dolegliwościami bólowymi.

Najnowsze artykuły