-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

3 cechy, które charakteryzują dobrą karmę dla kociąt

Małe kocięta potrzebują pożywienia, aby rosnąć, a ich dieta powinna być starannie zaplanowana. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, wybierając dobrą karmę dla nowonarodzonych kociąt. Oto 3 główne aspekty, które powinien posiadać doskonały produkt.

Wysokiej jakości składniki

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę kupując karmę dla kociąt jest stosowanie składników wysokiej jakości. Nie chodzi tu tylko o to, że chcemy podawać im coś pożywnego, ale również o to, że koty są bardzo wybredne, jeśli chodzi o ich pożywienie. Jeśli nie podoba im się zapach lub smak karmy, prawdopodobnie jej nie zjedzą. A to może prowadzić do niedoborów żywieniowych i problemów z wagą – co może mieć tragiczne skutki w przypadku pierwszych tygodni życia kociąt.

Zwróć więc uwagę na to, czy sucha karma dla kociąt składa się z odpowiednich składników.

Brak produktów ubocznych lub wypełniaczy

Wypełniacze to ukryte składniki, które producenci dodają do karmy w celu zwiększenia jej objętości i tekstury, ale które niekoniecznie są pożywne. Zazwyczaj wypełniacze określa się mianem „mąki” lub „zmielonego ziarna”. Chociaż wypełniacze sprawiają wrażenie bardziej mięsnych niż niektóre karmy, nie dostarczają wielu składników odżywczych, których potrzebują kocięta.

W rzeczywistości, niektóre dodatki mogą powodować biegunkę i gazy u kociąt w okresie wzrostu i rozwoju. Co gorsza, tego rodzaju negatywne reakcje mogą pozostać niezauważone podczas karmienia, ponieważ mogą wystąpić nawet kilka godzin po jedzeniu.

Wysoka zawartość białka

Kocięta potrzebują więcej białka niż dorosłe koty, ponieważ rosną i rozwijają się szybciej – brak wysokiej jakości białka w ich diecie oznacza mniejszy przyrost mięśni, a tym samym mniejszą siłę. Jeżeli Twój kociak nie otrzymuje wystarczającej ilości białka, nie będzie wystarczająco zdrowy i silny, aby bawić się i biegać tak często, jak powinien to robić kociak w jego wieku. Zwróć więc uwagę na to, aby wybierać pokarm z dużą ilością białka w składzie.

Najnowsze artykuły