5.7 C
Warszawa
wtorek, 5 marca, 2024

3 rodzaje kostki – 3 różne koncepcje ogrodu

Marka Polbruk zaprasza wszystkich miłośników dobrego designu do udania się w podróż po ogrodowych trendach. Kostka, która jarzy się po zmroku, płyty ażurowe, pozwalające stworzyć aktywną biologicznie nawierzchnię i wreszcie designerskie płytki, z których utworzymy wzór jodełki to rozwiązania dla osób z określoną wizją ogrodu, lubiących wyzwania.

Lumia – ogród bajeczny

Każdy właściciel ogrodu ma swoją wybraną porę, kiedy najbardziej lubi spędzać czas w ogrodzie. Dla niektórych jest to dżdżysty poranek, inni wolą rozpromienione południe, a jeszcze inni romantyczny zachód słońca. To właśnie wtedy, tuż po zapadnięciu zmroku, kostka brukowa Lumia rozbłyska kolorami. Zawarte w masie betonowej drobinki z luminoforami oddają energię zgromadzoną w dzień.  To innowacyjne, ekologiczne rozwiązanie jest nieocenione, gdy pragniemy zaprowadzić w ogrodzie niepowtarzalną aurę rodem z bajek Disneya, ale też odpowiednio wyeksponować strefy, zaznaczając granice między nimi, oraz stworzyć miejsce, które za dnia nie będzie wyróżniać się niczym szczególnym, natomiast w nocy rozświetli każdą przestrzeń.

Extrano – dla zuchwałych

Kostka Extrano – dla zuchwałych
Kostka Extrano – dla zuchwałych

Rynek zmierza w kierunku rozwiązań ekologicznych. Widać to także po trendach, wyznaczanych przez producentów wyrobów betonowych. W linii Polbruk Ekologiczny pojawiła się nowość – płyty ażurowe Extrano, które dołączyły do innych, dobrze już znanych produktów z tej serii Meba i Greengo. Tym, co wyróżnia Extrano na tle pozostałych produktów, jest połączenie myślenia proekologicznego z niekonwencjonalnym wzornictwem. Nawierzchnia ułożona z tych płyt nie tylko przepuszcza wodę do gruntu – co jest charakterystyczne dla wszystkich produktów z linii ekologicznej Polbruk, ale też zrywa z utartymi schematami w podejściu do projektowania nawierzchni. Nieregularne spoiny, które tworzą się po ułożeniu płyt, rozbudzają wyobraźnię, pobudzając zmysły do działania. A gdyby tak obsiać szczeliny wysoką trawą, tworząc wiecznie żywą nawierzchnię? Do dzieła!

Metrik – ogród pełen wdzięku

Kostka Metrik – ogród pełen wdzięku
Kostka Metrik – ogród pełen wdzięku

Wiele osób w ogrodzie ceni sobie prostotę i geometryczne rozwiązania. Wyjściem poza ten standard, z zachowaniem podstawowych założeń, są płyty Polbruk Metrik, które dzięki nietypowym wymiarom 6 x 7 x 28 cm stają się lekkie w odbiorze i zachwycają delikatnością. Szybko zapomnimy, że zostały wykonane z betonu. To bardzo smukłe płytki, z których stworzymy tarasową posadzkę przypominającą drewnianą jodełkę, wciąż cieszącą się popularnością we wnętrzach. Jest to także wyrób pełen wdzięku i elegancji, którego dodatkowym atutem jest ciekawa kolorystyka – pełna nowoczesnych szarości.

2 KOMENTARZE

Najnowsze artykuły