16.5 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

Czym jest finishparkiet i jak go wykorzystać?

Wiele osób szuka najlepszego rozwiązania na podłogę. W tym zadaniu idealnie sprawdzą się podłogi finishparkiet. Czym się charakteryzują?

Co to jest finishparkiet?

Podłoga finishparkiet to inaczej parkiet składający się z dwóch warstw. Ostatnimi czasy stał się on bardzo popularnym rozwiązaniem wśród wielu klientów. Jego charakterystyczną cechą jest ułożenie desek – obydwie warstwy układane są do siebie prostopadle. Zabieg ten stosowany jest, aby parkiet był jak najbardziej trwały i wytrzymały. Rozwiązanie to pozwala na zapobieganie takim procesom jak naprężenia czy wypaczenia drewna.

Stabilna konstrukcja jest zdecydowanie największym atutem tego typu parkietu. Sprawdzi się więc on idealnie dla osób, które doceniają rozwiązania o długiej żywotności i służące przez lata. Parkiet ten zapewnia także odpowiednie bezpieczeństwo i idealnie sprawdzi się jako dopełnienie każdego wnętrza.

Z czego składają się warstwy parkietu?

Podłogi finishparkiet składają się z dwóch warstw, które posiadają swoją własną specyfikę i zastosowanie. Warstwa którą układa się pod spodem wykonywana jest z twardego drewna. Do tego celu, najczęściej używa się drewna z drzew liściastych, takich jak na przykład dąb. Warstwa wierzchnia, czyli tak zwana użytkowa, wykonywana jest z drewna litego. Warstwa ta osiąga grubość od 4 do 6 milimetrów.

Obydwie warstwy układane są prostopadle do siebie, aby zwiększyć stabilność i trwałość podłogi. Parkiet pokrywany jest specjalnym lakierem. Nałożenie 7 warstw lakieru pozwala na zabezpieczenie podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Należy zaznaczyć, że tego typu parkiety wykonywane są w pełni z naturalnych materiałów.

Dlaczego warto postawić na finishparkiet?

Parkiet to zdecydowanie najbardziej ponadczasowe rozwiązanie na podłogę. Klasyczny wygląd i możliwość wyboru różnego rodzaju drewna, to jeden z najbardziej atrakcyjnych aspektów jaki posiadają podłogi finishparkiet. Ich sporym atutem jest także możliwość układania ich na różne sposoby. Wszystko zależy od klienta oraz jego indywidualnych upodobań. Dzięki temu, podłogę z łatwością można dopasować do stylu panującego w danym pomieszczeniu. Wśród najpopularniejszych wzorów montażu parkietu znajdują się cegiełka, jodełka, drabinka, a także bardzo popularna jodełka francuska.

Oprócz trwałości, podłoga finishparkiet idealnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Dostępne jest wiele rodzajów wybarwień drewna do wyboru. Wśród kolorów parkietów znajdują się na przykład podłogi w kolorze naturalnego, bielonego czy też czerwonobrązowego drewna.

Najnowsze artykuły