7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Geodeta – jaki jest jego zakres obowiązków?

Wśród najczęściej wykonywanych prac geodezyjnych można wyróżnić te opierające się na wykonywaniu pomiarów gruntu i sporządzania projektów. Sporządza także podstawowe pomiary osnów (grawimetryczne i magnetyczne). Jakiego rodzaju obowiązki ma geodeta?

Geodeta – na czym polega jego codzienna praca?

Geodeta to bardzo ciekawy zawód, poruszający się w zagadnieniach typowych dla geografii i nauki. Wyniki jego pracy mają bardzo istotne przełożenie na rzeczywistość. Specjalista ten wytyczna punkty skrajne budynków czy działek. Jest nieodzowny w procesach budowlanych, inwestycyjnych i deweloperskich oraz przy wydzielaniu mniejszych działek z dużego gruntu. Większość operacji administracyjnych w jakimś stopniu będzie bazować na jego pracy. Generalnie praca geodety, choć wygląda na łatwą, jest dość wymagająca. Obejmuje nie tylko czynności w terenie, ale także sporządzanie map przed ekranem komputera. Nie każdy będzie się do niej nadawał, gdyż wymaga staranności, wiedzy i dokładności.

Firma ATgeo – dlaczego warto powierzyć jej swoje zadania?

Firma ATgeo charakteryzuje się najwyższą jakością usług. Zastosowanie wysokiej klasy sprzętu, wiedza i doświadczenie przekładają się na prawidłowość wszystkich zleconych prac. Jej nieprzeciętne zaangażowanie owocuje dużą starannością i zadowoleniem ze strony klientów. Firma cieszy się uznaniem na lokalnym rynku nie może narzekać na brak klientów. Wykonywanie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjne i inwentaryzacyjne prace należą do codzienności tego typu fachowców. Podobnie sprawa się ma w przypadku rozgraniczania i podziału gruntów.

Z usług specjalistów chętnie korzystają osoby fizyczne, ale też spółki deweloperskie, gminy, spółdzielnie mieszkaniowe, firmy remontowe, jednostki administracji państwowej, biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, pracownie architektoniczne, zarządcy nieruchomościami i wiele innych osób. W przypadku kredytu hipotecznego z usług firmy geodezyjnej korzystają także banki.

Najnowsze artykuły