11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jak długo trwają odtrucia alkoholowe?

Problem z alkoholem może okazać się bardzo poważny. Osoby, które często i dużo piją, mogą łatwo się uzależnić. Przyjemny „rausz” towarzyszący wypiciu wina lub wódki bez odrobiny silnej woli doprowadza do chęci picia codziennie. Trudno jest samodzielnie wyrwać się ze szponów nałogu, na szczęście istnieją różne opcje pomocy.

Uzależnienie od alkoholu – jak z nim walczyć?

Dla osób, które chcą poradzić sobie z nałogiem, przeznaczone są specjalne spotkania (Kluby AA) lub zorganizowane z udziałem lekarzy odtrucia alkoholowe w Dąbrowie Górniczej. Organizm osób uzależnionych jest przez lata regularnie przytruwany dużymi dawkami alkoholu. Sprawia to, że odstawienie powoduje nieprzyjemne odczucia.

Takie działanie może być określone jako detoks alkoholowy. Poddanie się zabiegom ułatwia odstawienie alkoholu aż do całkowitego wyeliminowania konieczności picia każdego dnia. Niektóre osoby decydują się w związku z tym na pobyt w specjalnym ośrodku lub są tam przywożone dzięki pomocy rodziny.

Doraźne odtrucia alkoholowe – co to takiego?

Istnieje też ciekawa inicjatywa znana jako KacPomoc24. Usługa świadczona jest przez profesjonalny zespół ratowników medycznych i dotyczy doraźnego odtruwania, jeśli dana osoba odczuwa przykre dolegliwości związane z przyjęciem dużych dawek alkoholu. Detoks pozwala poczuć się dobrze bez konieczności oczekiwania.

Usługa związana jest z głębokim odżywieniu organizmu – ratownicy podają osobie zainteresowanej kroplówki o specjalnym składzie. Dzięki temu uzupełniane są niedobory witamin, płynów oraz wyrównywany jest poziom elektrolitów. Detoks może być wykonany w domu osoby, która zleciła usługę, nie ma konieczności odwiedzania placówki medycznej.

Czy detoks alkoholowy w formie doraźnej działa?

Jeśli chodzi o długotrwałe spożywanie alkoholu, odtrucie organizmu wymaga często pobytu w specjalnym ośrodku oraz niestety czasu. Doraźny detoks może pomóc w przypadku spożycia jednorazowo sporych ilości trunków. Pozwala to uniknąć kaca, jeśli np. przykre objawy kolejnego dnia są mocno niepożądane.

Podsumowując, istnieje usługa detoksu organizmu w domu pacjenta. Można też spotkać się z rozciągniętym w czasie odtruwaniem przeprowadzanym podczas leczenia uzależnienia od alkoholu.

Najnowsze artykuły