7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Jak wybrać dobry środek czyszczący do posadzki podłogowej?

Utrzymanie podłogi w czystości pozwala zachować dobry wygląd wnętrza, jak również przedłuża żywotność materiałów, jakie są niej położone. Ważne, żeby środek czyszczący był dobrany do rodzaju tworzywa. Jaki będzie najlepszy do posadzek?

Czym czyścić posadzki podłogowe?

Regularne czyszczenie podłogi pozwala na długi czas utrzymać ją w dobrym stanie. W zależności od rodzaju posadzki należy dostosować odpowiednie środki i materiały. Jednym z chętnie wybieranych i polecanych produktów jest płyn do podłóg Buzil Blitz Orange. Może być stosowany na wszelkich powierzchniach odpornych na działanie wody, jak również na elementach drewnianych, które wcześniej zostały odpowiednio zabezpieczone. Płyn pozwala łatwo doczyścić nawet mocne zabrudzenia. Czyszczenie podłogi z jego użyciem jest łatwe i szybkie, ponieważ nie pozostawia smug, a jednocześnie zapewnia długotrwały połysk. Po umyciu przez długi czas utrzymuje się świeży, pomarańczowy zapach.

Czym charakteryzuje się dobry środek czyszczący?

Aby mieć pewność tego, że mycie podłogi i innych powierzchni będzie efektywne, należy wybierać odpowiednie środki czyszczące. Produkty powinny mocno czyścić, ale jednocześnie nie uszkadzać powierzchni ani nie powodować zarysowań. Należy zawsze dobierać środek do tworzywa, na którym będzie rozprowadzany i zwracać dużą uwagę na skład. Niektóre z substancji mogą być zbyt agresywne i spowodować odbarwienia lub uszkodzić strukturę posadzki. Zawsze trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta i dokładnie przestrzegać wszystkich dołączonych do produktu instrukcji.

Zbyt duża ilość płynu wcale nie przyspieszy czyszczenia, a wręcz przeciwnie – możne je znaczenie wydłużyć. Ważne jest także dostosowanie odpowiedniego sprzętu. Mopy czy ścierki podłogowe powinny być wykonane z miękkiej tkaniny, niepowodującej zarysowań. Ważne, żeby nie wchłaniały zbyt dużo wody, a przed przystąpieniem do mycia były mocno wyciśnięte. Po każdym czyszczeniu powinny zostać wyprane.

Najnowsze artykuły