9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Jak wykonuje się dekoracje trumien z użyciem gąbki florystycznej?

Obecność dekoracji na trumnie Zmarłej osoby już nikogo nie dziwi. Niekiedy umieszcza się na wierzchu jeden wieniec, który zostaje zamówiony przez rodzine Zmarłego. Często wykonywany jest on przy pomocy flory, czyli gąbki florystycznej.

Dekoracje trumien – zastosowanie gąbki florystycznej

Dekoracje trumien w Łodzi można w chwili obecnej potraktować jako niezbędny element. Do ich wykonania stosuje sę gąbkę florystyczną, której zadaniem jest utrzymanie m.in. kwiatów dłużej żywych. To dzięki tej gąbce nie trzeba kwiatów nawijać na druty. Ona to umożliwia uzyskanie korzystnego efektu “pająka”. Floret sprawia, że do wykonania wiązanki na grób można użyć pięknych bluszczów, czy też zwisających szparagów.

Nekrologi w Łodzi to rzecz standardowa. Umieszcza się je w różnych miejscach – w lokalnych gazetach, a także na drzwiach kościoła, niekiedy na płocie domu/na klatce schodwej, gdzie mieszkała dana osoba. Coraz bardziej popularne są także e-nekrologi, które są źródłem informacji najczęściej dla osób spoza rodziny.

Dekoracje trumien – ozdoby przy pomocy kwiatów

Żałobnicy wiedzą, że nie ominą ich nekrologi w Łodzi. To taka informacja, która sprawi, że nie trzeba będzie powiadamiać dalszych znajomych, jacy byliby zainteresowani tą informacją. Zresztą, ten czas po śmierci sprawia, że Żałobnicy nawet nie do końca są pewni do kogo mieliby dzwonić, ponieważ przepełnia ich taki smutek.

Dekoracje trumien w Łodzi wykonane z kwiatów umieszcza się pośrodku. Czasem umieszcza się przy tabliczce informującej o osobie zmarłej. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jak dużą dekoracją ma się do czynienia. Niekiedy jej rozmiary są tak duże, że zajmuje ona całe wieko trumny. To, jak poszczególne dekoracje kwietne będą wyglądać, uzależnione jest od rodziny Zmarłego. Można być pewnym tego, że w obecnych czasach floryści są w stanie wykonać piękne wieńce, wiązanki i bukiety, jakie podkreślą powagę Ostatniego Pożegnania.

Najnowsze artykuły