9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Jaką funkcję pełni obudowa schodów ruchomych?

Schody ruchome to złożona konstrukcja, w której każdy z elementów musi być idealnie dopasowany. Dzięki temu zapewnione jest bezpieczeństwo użytkownikom. Jedną z ważniejszych części jest obudowa. Dlaczego?

Obudowa schodów ruchomych – funkcje

Podstawową funkcją obudowy jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom schodów ruchomych. Zapobiega ona przed upadkiem. Dodatkowo chroni mechanizm schodów. Dzięki niej niepożądane elementy nie dostaną się do konstrukcji i części ruchomej. Obudowa schodów ruchomych w Warszawie, jak i w innych miastach zazwyczaj wykonana jest ze szkła hartowanego. Zapewni to dodatkową ochronę, ponieważ w razie jakichkolwiek poważnych uszkodzeń szkło hartowane rozbija się na wiele malutkich kawałków, a nie tak jak zwykłe szkło na duże, ostre fragmenty. Tym samym nie powodują tak dużych uszkodzeń. W niektórych schodach stosuje się obudowę ze szkła malowanego. Pozwala to dopasować wygląd schodów do ogólnej estetyki pomieszczenia.

Dlaczego schody ruchome są dobrą inwestycją?

Schody ruchome najczęściej są wykorzystywane w dużych obiektach użyteczności publicznej. Można spotkać je w centrach handlowych, na lotniskach, dworcach czy biurowcach. Umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Dzięki nim dostęp do miejsc położonych na innym poziomie jest możliwy nawet dla osób, które mają trudności z poruszaniem się. Ruch między piętrami jest zapewniony cały czas, bez konieczności oczekiwania na windę. Dodatkowo pozwalają usystematyzować ogólną komunikację w danym miejscu. Dzięki nim jego uczestnicy wiedzą, w którą stronę się poruszać. Pozwala to także wyeliminować problemy zbyt dużego tłoku na schodach.

Ważne jest, aby schody były wykonane z wysokiej jakości materiałów. W przypadku elementów stalowych należy zadbać o prawidłową obróbkę. Cięcie blach laserem w Warszawie i innych miejscowościach sprawi, że krawędzie elementów będą gładkie i precyzyjne, co oznacza, że korzystanie ze schodów będzie bezpieczne.

Najnowsze artykuły