-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Jakie powinny być kartony do wysyłki części samochodowych?

Każdy samochód, niezależnie od marki, w końcu ulegnie awarii. Wiedzą to dobrze zarówno mechanicy, handlarze częściami jak i właściciele sklepów internetowych. Zepsuty samochód wymaga dobrania odpowiednich części, które trzeba odpowiednio przetransportować. Pojawia się wtedy problem – jak zapakować nowe części w taki sposób,  aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Warto zainwestować w odpowiednie kartony do wysyłki. Jakie?

Podstawowe zasady wysyłki części motoryzacyjnych

Zanim zdecydujemy się na wysłanie bądź zamówienie paczki kurierem, warto zastanowić się czy akurat te części nadają się do takiego rodzaj utransporu. Oczywiście, firmy transportowe wysyłają nawet delikatną ceramikę czy szkło, ale może okazać się, że zawartość paczki jest niedozwolona do przewozu w wybrany przez nas sposób. Dotyczy to np. akumulatorów czy olejów. Każdy z przewoźników w regulaminie usługi zaznacza, że nie przyjmują tego typu przedmiotów. Silniki można nadać paczką paletową, jednak podstawą jest by były pozbawione wszelkich płynów.

Kurierem można wysyłać wszystkie mniejsze gabarytowo produkty. Bez problemu nadamy elementy wyposażenia samochodu czy filtry. Także zderzaki, felgi, a nawet szyby nie powinny stanowić problemu dla firmy kurierskiej.

Podstawowe zasady pakowania

Istotne jest by każdy z wysyłanych elementów był odpowiednio zabezpieczony.  Kartony do wysyłki powinny być idealnie dobrze dopasowane do wymiarów części motoryzacyjnych znajdujących się w środku. Istotne jest, by przedmiot podczas transportu nie przesuwał się za bardzo i tym samym nie uległ uszkodzeniom.

Każdą część samochodu należy zawinąć w folię streczową, folię bąbelkową, a następnie umieścić w dopasowanym kartonie do wysyłki. Większość zasad pakowania jest wyznaczona przez firmy kurierskie ii można je znaleźć chociażby na stronie internetowej. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ czasem tak samo zapakowana paczka może przejść przez kontrolę u jednej firmy, a zostanie cofnięta u innej.

Istnieją także paczki, które uznawane są za przesyłki niesortowalne, czyli mają niestandardowe wymiary. Koszt nadania takiej przesyłki jest znacznie wyższy,  gdyż wymaga specjalnej uwagi podczas transportu – przynajmniej teoretycznie. Dotyczy to głównie części o nieregularnych kształtach, które są bardzo duże i trudno się je przesuwa lub przenosi. Mogą to być np. zderzaki.

Jak opakować maskę samochodu?

Ciekawym, bo bardzo problematycznym przedmiotem do wysyłki jest maska samochodowa. W teorii powinna być wysłana na palecie, ale wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Lakier może ulec uszkodzeniu i porysowaniu podczas transportu. Podstawą jest w takim przypadku  szczelne owinięcie folią bąbelkową, a następnie obłożenie kartonem lub tekturą dla większego bezpieczeństwa. Na sam koniec należy owinąć ją szczelnie folią stretchową. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie narożników maski, bo to one są narażone na największe uszkodzenia podczas transportu.

Najnowsze artykuły