11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Kable głośnikowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Dobry zestaw kolumn głośnikowych można kupić za kilkaset złotych, ale można też wydać dziesiątki tysięcy i nie być zadowolonym z uzyskanego brzmienia. Kiedy porozmawiasz ze specjalistami od sprzętu audio, dowiesz się, że wąskim gardłem jakościowym są kable, którymi łączysz swoje głośniki do wzmacniacza. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie, aby jakość uzyskanego dźwięku była jak najwyższa. 

Jak rozpoznać dobry kabel głośnikowy?

Jeśli zapytasz o dobre kable głośnikowe w Ostrowie Wielkopolskim, najprawdopodobniej zostaniesz skierowany do specjalistycznego salonu audio. Zatrudnieni tam fachowcy przedstawią Ci różne propozycje, które różnią się od siebie zarówno pod względem ceny, jak i grubości, ilości splotów oraz systemu ekranowania. Miej na uwadze, że ważna jest nie tyle sama jakość kabla pod względem jego parametrów technicznych i elektrycznych, ile możliwie najlepsze dopasowanie do głośników, z którymi będzie współpracował.

Może się okazać, że kable, które będą świetnie spisywać się w sklepie, podłączone do zainstalowanego tam sprzętu, zupełnie nie sprawdzą się w Twoim domu, podłączone do systemu, którym dysponujesz. Twój wzmacniacz i cały znajdujący się przed nim tor audio może generować sygnał, którego wady będą podbijane przez właściwości kabla.

Z czego wynika jakość dźwięku, którą można uzyskać dzięki różnym kablom

Różne kable głośnikowe w różnym stopniu wpływają na dźwięk, który jest ostatecznie reprodukowany w kolumnach głośnikowych. Wszystkie kable, które oferuje firma Lucasoundvision Łukasz Zadka powinny zostać dopasowane do głośników i wzmacniaczy i dopiero wspólnie z nimi tworzą system audio, o którego jakości można dyskutować.

Podobnie jak w każdym zespole pracujących ludzi i urządzeń, na jakość zespołu w największym stopniu wpływa jego najsłabsze ogniwo. Bardzo często popełnianym przez początkujących miłośników relaksu przy muzyce błędem, jest zakup drogiego sprzętu audio, którego jakość jest silnie degradowana przez kable głośnikowe i połączeniowe. Okazuje się, że nawet drobna zmiana kabli może dać ogromną zmianę jakości dźwięku. Sprawdź, efekty mogą Cię zaskoczyć.

Najnowsze artykuły