11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Lokalizacja wycieków – w jaki sposób szukać firmy?

Wszelkiego rodzaju awarie w domu nie należą do sytuacji przyjemnych. Często wiążą się one z poniesieniem dużych kosztów naprawy. Szczególnie widać to w przypadku awarii instalacji wodnych. Nawet niepozorne wycieki mogą być zwiastunem poważnych i kosztownych awarii. W tym przypadku zdecydowanie lepiej jest zapobiegać awariom, niż późnej przejmować się naprawami, które potrafią kosztować swoje. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnością awarii, najlepiej jest zdecydować się na badania mające na celu lokalizacje wycieków instalacji wodnej. Warto zastanowić się zatem jakie metody wykorzystuje skuteczna firma do lokalizacji drobnych uszkodzeń.

Lokalizacja wycieków przy pomocy prób ciśnieniowych

Próby ciśnieniowe to jedna z najpopularniejszych metod, z których korzystają profesjonalne firmy. W tym przypadku lokalizacja wycieków w Katowicach odbywa się przy pomocy specjalnego manometru wzorcowego. Urządzenie to podłącza się do instalacji wodnej i dzięki odczytom specjalista jest w stanie określić czy dane miejsce jest szczelne, czy nie. Podczas przeprowadzania badania, instalacja nie może aktualnie korzystać z wody. Pomiar tego typu wykonuje się np. przy pomocy gazu znacznikowego czy też zimnej wody i powietrza. Warto zauważyć, że ta metoda jest długotrwała, bo zajmuje czasami nawet i 2,5 godziny. Alternatywą jest zatem badanie termowizyjne.

Badanie termowizyjne, a lokalizacja wycieków w instalacji

Wykrywanie wycieków wody może odbywać się również przy pomocy kamery termowizyjnej. Sposób ten bazuje na wykorzystaniu podczerwieni w celu obrazowania obiektu. Metodą tą można lokalizować nie tylko wycieki wody użytkowej, lecz także wody z instalacji grzewczych. Aby pomiar się udał, instalacji musi chodzić na bieżąco. Jest to dużo szybsza metoda na lokalizację ewentualnych wycieków w instalacji.

 

Najnowsze artykuły