-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Odkurzacz piorący – jak wybrać najlepszy?

Odkurzacze to niezastąpione urządzenia gospodarstwa domowego. Umożliwiają szybkie i skuteczne czyszczenie podłóg, dywanów i mebli tapicerowanych. Przy tak wielu dostępnych modelach łatwo się pogubić, który z nich wybrać. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Jakie są zalety odkurzaczy?

Dlaczego warto kupić odkurzacz? Przede wszystkim ze względu na prostotę i skuteczność. Dzięki niemu mieszkanie będzie czyste i uporządkowane bez większego wysiłku z Twojej strony.

Po drugie, dla efektywności – okazuje się, że odkurzacz nie tylko sprząta kilka razy lepiej niż zwykła miotła czy mop, ale również lepiej radzi sobie z poważniejszymi zabrudzeniami. To właśnie dlatego, chętnie korzysta z niego również myjka ciśnieniowa w Zabrzu. Duża w tym zasługa funkcji piorącej.

Trzeci powód to bezpieczeństwo – dzięki odkurzaczowi unikasz ryzyka, że kurz i inne zabrudzenia będą rozprzestrzeniać się w innych pomieszczeniach drogą powietrzną. Ponadto wiele nowoczesnych modeli ma wbudowany filtr, który zatrzymuje nawet najmniejsze cząsteczki kurzu, dzięki czemu nie dostają się one do płuc.

Jak wybrać najlepszy model?

Przy zakupie odkurzacza wiele osób zastanawia się, który z nich będzie najlepiej odpowiadał ich potrzebom. Zależy to od wielu czynników.

Istotna jest pojemność. Mniejsze modele są zwykle używane w mieszkaniach, a większe w domach lub budynkach komercyjnych. Ponadto, jeśli masz w domu duże pomieszczenia lub wolisz sprzątać w nocy, gdy inni śpią, zwróć uwagę na poziom hałasu.

Dodatkowo niektóre modele modele dostępne na rynku są przeznaczone do stosowania w miejscach o delikatnym wnętrzu (np. podłogi drewniane). Nie uszkadzają one wykończenia podłogi i nie rysują jej. Warto to rozważyć, jeśli zdecydowałeś się na taką podłogę, na przykład w salonie.

Ostatnim aspektem, na którym należy zwrócić uwagę jest moc odkurzacza. To parametr mający szczególne znaczenie w przypadku większych pomieszczeń lub takich powierzchni, które podatne są na zabrudzenia – na przykład obiekty przemysłowe. W ich przypadku, moc odkurzacza piorącego powinna być znacznie większa.

Najnowsze artykuły