-2.8 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Oman – jeden z największych zimowych hitów sprzedaży ostatnich lat

Oman staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród polskich turystów zwłaszcza zimą, kiedy pogoda w kraju nad Wisłą nie rozpieszcza, natomiast w państwie leżącym na Półwyspie Arabskim wręcz przeciwnie. Oman to jednak nie tylko przyjemne temperatury idealne dla ciepłolubnych – to również urokliwa sceneria i piękno natury, które na europejskich podróżnych robią ogromne wrażenie. Dlaczego warto spędzić wakacje w Omanie i kiedy najlepiej tam pojechać?

Wakacje w Omanie – kiedy warto pojechać?

Oman powoli wyrasta na faworyta wśród najpopularniejszych zimowych kierunków turystycznych, na co niemały wpływ ma panujący tam klimat zwrotnikowy. Latem w Omanie temperatury sięgają nawet 50oC na pustynnych obszarach, dlatego to właśnie zimą ruch turystyczny ulega natężeniu, zwłaszcza w okresie od października do marca. Najlepszy termin na wakacje last minute do Omanu przypada na styczeń i luty, kiedy temperatura za dnia stabilizuje się na poziomie ok. 25oC. Zimą w Omanie co prawda dość szybko zapada noc, jednak wszystko wynagradzają miejscowe atrakcje.

Wczasy w Omanie – egzotyczny urlop w środku zimy

Wycieczka do Omanu to świetny sposób na „odwołanie zimy”. Pobyt w jednym z najbardziej enigmatycznych, ale zarazem najbezpieczniejszych krajów Bliskiego Wschodu pozwala spędzić zimowy urlop w iście rajskiej scenerii. Oman słynie z bujnej roślinności oraz zróżnicowanego ukształtowania terenu – podczas zimowych wczasów w Omanie można bowiem wypoczywać pod palmami na białych plażach tuż przy lazurowym wybrzeżu, by po chwili rozpocząć wycieczkę po omańskich klifach oraz pasmach górskich, które są prawdziwą gratką dla fanów trekkingu. Wakacje last minute w Omanie to również niepowtarzalna okazja do nurkowania w tamtejszych rafach koralowych, uznawanych za jedne z najpiękniejszych na świecie, a także do podziwiania żółwi, delfinów czy wielbłądów w ich naturalnym środowisku.

Wycieczki do Omanu – miejscowa kultura

Planując zimowe wakacje w Omanie warto pamiętać, że pomimo graniczenia ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, kraj ten pod względem architektonicznym czy kulturowym w niczym nie przypomina swojego sąsiada. Przemierzając ulice omańskiej stolicy, czyli miasta Muskat, czy też przebywając w jednym z najpopularniejszych omańskich kurortów – Dhofar, nie można się oprzeć wrażeniu, że obraz miejscowej architektury i zabudowań mocno odbiega od panoramy Dubaju czy choćby Rijadu. Omańskie uliczki są pełne nowych budynków wznoszonych w starym stylu i próżno w nich szukać nowoczesnych wieżowców.

Wakacje w Omanie – przydatne wskazówki dla turystów

W kraju Bliskiego Wschodu panuje sułtanat, dlatego przed wyjazdem na wakacje last minute do Omanu z biurem podróży https://www.traveligo.pl/ warto zapoznać się z najważniejszymi muzułmańskimi normami religijnymi, jakich należy przestrzegać w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Największe obostrzenia dotyczą ubioru kobiet w miejscach publicznych – spędzając wczasy w Omanie należy unikać zbyt krótkich szortów i sukienek, dużego dekoltu czy odkrytych ramion.

Najnowsze artykuły