9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Opakowania tekturowe z hurtowni – dlaczego warto na nie stawiać?

Coraz więcej firm, zwłaszcza cateringowych, decyduje się na wykorzystywanie opakowań tekturowych. Nic dziwnego, bowiem dbanie o nasze środowisko stało się bardzo modne. I słusznie, jednak dlaczego jeszcze warto stawiać na opakowania tekturowe? Dlaczego zakup w hurtowni jest zdecydowanie korzystniejszy? Podpowiadamy.

Opakowania tekturowe a żywność

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie opakowania mające styczność z żywnością muszą mieć spełniać określone normy i posiadać atesty. W związku z tym mogłoby się wydawać, że zarówno plastik, jak i papier są równie bezpieczne dla zdrowia. W rzeczywistości tak nie jest, przede wszystkim dlatego, że nie zawsze potrafimy odczytać oznaczenia na opakowaniach plastikowych.

Niektóre rodzaje plastiku np. PET wykorzystywany do produkcji butelek na napoje nie powinien być używany ponownie. Jeśli butelki PET służą na wodę do podlewania kwiatków, to nie ma większego problemu. Natomiast ponowne nalewanie do nich wody do picia jest niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ PET wchodzi w reakcje z żywnością. Podobnie jest z plastikowymi pojemnikami po śmietanie i serkach.

Dlaczego warto inwestować w opakowania tekturowe?

Opakowania papierowe jako materiał naturalny są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, mogą być wykorzystywane wielokrotnie bez szkody dla zdrowia i środowiska. Doskonale zabezpieczają żywność przed działaniem czynników zewnętrznych, przede wszystkim światła. Produkty spożywcze zapakowane w opakowanie papierowe dłużej zachowują swoje właściwości odżywcze i zdrowotne.

Papier nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne z żywnością, dzięki temu zachowuje ona swój smak, zapach, nie traci witamin i mikroelementów. Opakowanie kartonowe bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku przechowywania produktów w lodówce lub w kuchennej szafce. Zdecydowanie więcej informacji na temat hurtowej sprzedaży opakowań tekturowych można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę ,,opakowania tekturowe hurtownia”.

Najnowsze artykuły