16.1 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Pellet drzewny – gdzie go kupować?

Pellet drzewny to ekologiczne paliwo, które powoli zyskuje popularność na polskim rynku grzewczym. Z czego wytwarza się pellet i dlaczego warto postawić na ten rodzaj paliwa?

Co to jest pellet drzewny?

Pellet drzewny to jeden z najnowocześniejszych rodzajów paliwa, które wykorzystywane jest do spalania w instalacjach grzewczych. Produkt w formie granulatu coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w domowych piecach lub kominkach.

Pellet zdobywa popularność głównie dlatego, że jest paliwem ekologicznym. Materiał palny wytwarza się z biomasy, a dokładniej z odpadów drzewnych i produktów ubocznych rolnictwa. Peletyzacji poddaje się nawet słomę, trawę łąkową, niepotrzebne gałęzie czy skorupki kokosów. Dzięki temu, że pellet nie zawiera szkodliwych substancji, przy jego spalaniu emitowane są znikome ilości popiołu i dwutlenku węgla.

Gdzie kupić dobry pellet drzewny?

Obecnie w większości dużych miast znajdują się przedsiębiorstwa, które wytwarzają pellet. Sprzedaż tego paliwa prowadzona jest zarówno stacjonarnie, jak i online. W internecie można znaleźć sprawdzonych dostawców, którzy oferują wysokiej jakości pellet. Poltarex to jedna z najbardziej znanych firm w całej Polsce.

Ten producent jest chętnie wybierany zwłaszcza przez mieszkańców województwa pomorskiego – to stamtąd pochodzi spółka. Jednak firma ma swoje punkty sprzedaży także w innych województwach. Z jej usług mogą więc skorzystać Polacy z różnych części kraju.

Czy opłaca się kupować pellet?

Pellet wybierany jest głównie ze względu na ekologiczność, ale nie każdy może pozwolić sobie na zakup tego paliwa. Palenie drzewnym surowcem to interes nie do końca tani. Pellet ma niższą kaloryczność niż węgiel i z tego względu podczas ogrzewania domu wykorzystuje się go więcej. Warto jednak zauważyć, że koszty eksploatacyjne są w tym przypadku niższe niż przy okazji ocieplania gazem bądź prądem.

Pellet drzewny to paliwo, dzięki któremu można ekologicznie ogrzać cały dom. Należy jednak pamiętać, że do palenia tą substancją trzeba mieć odpowiedni piec.

Najnowsze artykuły