22.3 C
Warszawa
środa, 31 maja, 2023

Radom – najważniejsze miasto Mazowsza

Zaledwie godzina drogi dzieli Radom od stolicy Polski. Wystarczy pokonać około 100-kilometrowy odcinek, by znaleźć się w mieście, do którego coraz chętniej uciekają warszawiacy. Co ma Radom, czego na próżno szukać w stolicy? Dlaczego warto tam zamieszkać na stałe?

Ceny mieszkań w nowym budownictwie

Ci, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę z Warszawy do Radomia podkreślają, że standard życia jest tu zupełnie inny. Wystarczy wziąć pod uwagę choćby mieszkania deweloperskie w Radomiu, by szybko przekonać się, że ich ceny są o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent niższe. Nabywcy, którzy do tej pory żyli i mieszkali w Warszawie, mogą pozwolić sobie na zakup większej nieruchomości, bardzo często w bardzo dobrej lokalizacji.

Perspektywy inwestycyjne

Radom jest drugim co do wielkości miastem województwa mazowieckiego, które jeszcze do niedawna było mocno niedoceniane przez inwestorów. Dogodna lokalizacja na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych sprawia, że miasto nabiera wartości pod względem gospodarczym.

mieszkania Radom

Kilka lat temu deweloperzy skupiali się głównie na realizowaniu projektów w stolicy czy położonej niedaleko Łodzi. Z czasem nastąpił jednak boom na nieruchomości w mniej popularnych miejscowościach. Ich efektem są na przykład mieszkania deweloperskie w Radomiu.

Radomscy pracodawcy

Miasto dynamicznie rozwija się pod względem gospodarczym. Swoje fabryki mają tu między innymi Fabryka Broni Łucznik, wyroby tytoniowe Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A., czy meble Komandor. Swoje siedziby ma tu również eSky.pl, Biuro Podróży Alfa Star czy Trend Glass. Wraz z rozwojem przedsiębiorstw powstają nowe miejsca pracy, wpływając na poszerzenie strefy ekonomicznej oraz tworzenie nowych terenów pod inwestycje.

Bliskość stolicy ogromnym atutem

Mieszkania deweloperskie w Radomiu mają wielu nabywców i sprzedają się w dość szybkim tempie. Część kupujących to właśnie prywatni inwestorzy z Warszawy, chcący nabyć nieruchomość w o wiele niższej cenie. Tańsza alternatywa sprawia, że nawet odległość do stolicy przestaje być problemem – koniec końców i tak wyjdzie o wiele taniej.

Powoli zauważają to przedsiębiorcy, którzy coraz częściej decydują się właśnie w Radomiu ulokować centrum swoich interesów. Trend ten od lat stopniowo przyspiesza, podobnie jak transport między tymi dwoma miastami, który jest stale usprawniany.

Gra warta świeczki

Mieszkania deweloperskie w Radomiu coraz częściej są postrzegane jako doskonała inwestycja. Nie brakuje osób, które chętne są wynająć nieruchomość w Radomiu, by codziennie dojeżdżać do stolicy do pracy. Zakup lokalu w celach jego najmu zdaje się mieć coraz większy sens, szczególnie że miasto samo w sobie jest przyjazne i oferuje atrakcyjne miejsca pracy.

Jeśli poprawie ulegnie transport kolejowy na linii Radom-Warszawa, można wręcz spodziewać się napływu stołecznej ludności. Z całą pewnością można rzec, że radomski rynek nieruchomości jest na to bardzo dobrze przygotowany – ofert na rynku wtórnym oraz pierwotnym jest coraz więcej.

Najnowsze artykuły