11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Zorganizowanie przeprowadzki to duże wyzwanie, bez względu na to czy przenieść trzeba rzeczy z małego mieszkania czy z domu jednorodzinnego. Towarzyszy temu przedsięwzięciu zawsze spore zamieszanie. Przeniesienie rzeczy w nowe miejsce pochłania też sporo czasu nawet, jeśli wynajmiemy firmę przeprowadzkową.

Podstawowym pytaniem na jakie trzeba sobie odpowiedzieć planując przenosiny, to: w co zapakować cały dobytek. My polecamy spakowanie rzeczy w kartony i mocne worki.

Duże kartony przeprowadzkowe

Zorganizowanie pojemnych pudeł do przeprowadzki wbrew pozorom może być czasochłonne. Warto podejść do tematu odpowiednio wcześniej, rozejrzeć się w okolicznych sklepach i popytać czy znalazłyby się odpowiednie kartony przeprowadzkowe. Idealne, powinny być wykonane z grubej tektury, o odpowiedniej pojemności.

Duże kartony do przeprowadzki warto wybierać otwierane od góry, są to tzw. kartony klapowe. Dobre będą również kartony z pokrywą. Ich zaletą jest to, że po zakończonej przeprowadzce mogą być używane do przechowywania dokumentów czy innych niewielkich rozmiarów przedmiotów.

Kartony przeprowadzkowe z uchwytami

Dobre kartony do przeprowadzki nie dla każdego będą oznaczały to samo. Dla jednych są to duże i pojemne pudła, pozyskane za darmo w którymś z wielkopowierzchniowych sklepów. Inni będą woleli kupić solidne pudła do przeprowadzek i po przenosinach wykorzystać je ponownie do innych celów. Ilość, rozmiar i typ opakowań do przeprowadzki zależy tak naprawdę od liczby rzeczy, które trzeba spakować i zabrać, jak również od tego czy przenosiny organizujemy na własną rękę czy z pomocą specjalnej firmy. Wiele z nich może dostarczyć opakowania, jednak w znakomitej większości jest to usługa dodatkowo płatna, poza cennikiem.

Gdzie dostać pudła do przeprowadzki?

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, jeśli zaplanujemy przeprowadzkę z odpowiednim wyprzedzeniem, można rozpocząć gromadzenie pudeł pozyskanych ze sklepów i magazynów dużo szybciej. Jest to najtańszy sposób na spakowanie rzeczy do przeniesienia. Istnieje jednak ryzyko, iż opakowania pozyskane w ten sposób będą uszkodzone i podczas transportu rzeczy w nim umieszczone ulegną zniszczeniu.

Można się przed tym uchronić, zamawiając w sklepach i hurtowniach z opakowaniami specjalne zestawy pudeł do przeprowadzek. Cechują się one solidnym wykończeniem, wykonane są z grubej tektury. Ponieważ nigdy wcześniej nie były użytkowane, można mieć gwarancję, iż nie uszkodzą się podczas przenoszenia.

Najnowsze artykuły