-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Szkolne boisko musi być bezpieczne. Zobacz, jak je zabezpieczyć i wyposażyć

Praktycznie każda szkoła, która dysponuje odpowiednim terenem oraz finansami stara się wykonać dla swoich uczniów prawdziwe boisko wielofunkcyjne. To właśnie ono sprawia, że zachodzi możliwość komfortowej oraz bezpiecznej gry, rozwijania potencjału sportowego, efektywnego i przede wszystkim aktywnego spędzania wolnego czasu. Aby boisko było w pełni bezpieczne, musi posiadać odpowiednią nawierzchnię, oświetlenie, piłkochwyty.

Szkoły to miejsce, gdzie dzieci nie tylko mają możliwość uczenia się, ale również spotykania z rówieśnikami oraz aktywności sportowej, której nie mogą praktykować np. w domu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy szkoła posiada zarówno odpowiednią halę sportową, jak również różnego rodzaju bieżnie, boiska wielofunkcyjne – z odpowiednim oświetleniem, dedykowaną nawierzchnią, bardzo dobrze zabezpieczone. Coraz więcej szkół jednocześnie decyduje się na to, aby ich boiska przechodziły kompleksową metamorfozę, która sprawi, że stan techniczny będzie taki, jak powinien, a dodatkowo uczniowie będą mieli możliwość, aby w większy sposób wykorzystać potencjał obiektu. Kompleksowemu zabezpieczeniu obiektów służą nowoczesne piłkochwyty na boiska, które oferuje firma https://www.siatki-kramer.pl/

Jak piłkochwyty chronią obiekty szkolne?

Zadaniem dobrze wybranego i prawidłowo zamontowanego piłkochwytu jest przede wszystkim to, aby ochronić innych uczniów, osoby postronne, rowery, samochody, mienie prywatne, fasady szkolne przed uszkodzeniem, które może spowodować lecąca z bardzo dużą prędkością piłka.

Ogrodzenie wykonane z piłkochwytów doskonale amortyzuje uderzenie piłki, spowalnia prędkość, zabezpiecza przed ucieczką. Piłkochwyty na boiska należą więc do podstawowego wyposażenia i warto o tym wiedzieć.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/szykujemy-przydomowe-boisko-na-co-powinnismy-zwracac-uwage/

Nawierzchnia

Przy boisku wielofunkcyjnym warto zainstalować bardzo dobrej jakości sztuczną nawierzchnię, która po pierwsze będzie amortyzować upadek, chronić ciało przed nadmiernym uszkodzeniem, również będzie łatwiejsza w utrzymaniu, niż na przykład trawa.

Oświetlenie

Zwłaszcza jesienią, a w szczególności zimą boiska wielofunkcyjne również potrafią tętnić życiem, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby były wykorzystywane o tej porze roku. Niemniej jednak warto brać pod uwagę uwarunkowania atmosferyczne, a więc konieczność montażu odpowiedniego oświetlenia LED, które zapewni komfort gry również po zmroku.

Najnowsze artykuły