7.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Technik usług kosmetycznych – jak nim zostać?

Chcesz pracować w branży kosmetycznej? Pomyśl o kształceniu w kierunku technika usług kosmetycznych. Jak można uzyskać jego uprawnienia? Kto może rozpocząć kształcenie?

Kim jest technik usług kosmetycznych?

Technikiem usług kosmetycznych nazywa się osobę, która zajmuje się świadczeniem zabiegów w ramach kosmetyki, w tym pielęgnacyjnej, upiększającej czy leczniczej. Dodatkowo może ona prowadzić zabiegi fizykoterapeutyczne, między innymi wykonywać masaż.

Uprawnienia technika usług kosmetycznych pozwalają na łatwe uzyskanie zatrudnienia w wielu salonach kosmetycznych, medycyny estetycznej, Spa i Wellness, odnowy biologicznej. Osoba z takim wykształceniem może też zdecydować się na otwarcie własnego gabinetu.

Technik usług kosmetycznych – ścieżka kształcenia

Aby zostać technikiem usług kosmetycznych, wystarczy skorzystać z oferty szkół policealnych, które kształcą w tym kierunku.

Szkoły policealne umożliwiają uzyskanie wykształcenia w kierunku technika przez osoby, które ukończyły szkołę średnią. Nie jest wymagane posiadanie matury, dlatego też jest to także oferta dla osób, które do niej nie podeszły lub też jej nie zaliczyły.

Osobom chcącym uzyskać uprawnienia, jakie ma technik usług kosmetycznych Kraków zapewnia dostęp do szkół, w których jest to możliwe. Z aktualną ofertą można zapoznać się bliżej na stronach internetowych szkół policealnych.

Program nauczania na kierunku technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych to kierunek, który uczy prowadzenia zabiegów kosmetycznych różnych typów, dlatego też podczas zajęć poruszana jest zróżnicowana tematyka.

Wśród przedmiotów nauczania na kierunku znajdują się między innymi:

  • podstawy kosmetyki

  • podstawy anatomii i dermatologii

  • podstawy przedsiębiorczości

  • BHP

  • fizykoterapia

  • zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała

  • makijaż twarzy

  • manicure, pedicure

Dokładne informacje dotyczące programu nauczania w kierunku jak technik usług kosmetycznych można uzyskać bezpośrednio na stronie internetowej szkoły policealnej.

Czy nauka jest płatna?

Technik usług kosmetycznych to kierunek dostępny także jako bezpłatny – szkoła nie pobiera wtedy czesnego oraz innych opłat.

Jak zapisać się do szkoły policealnej?

Aby zapisać się do szkoły policealnej i rozpocząć naukę w kierunku jak technik usług kosmetycznych, konieczne jest przekazanie wymaganych dokumentów.

Znajdują się wśród nich głównie świadectwo ukończenia szkoły średniej, podanie o przyjęcie, zaświadczenie lekarskie oraz dowód osobisty – do wglądu. Więcej informacji o warunkach przyjęcia można uzyskać na stronach szkół.

Najnowsze artykuły