-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Usługi DDD – jaki zakres obejmują?

Usługi DDD to specjalistyczne działania mające na celu dezynfekcję, dezynsekcję  oraz deratyzację. Obejmują zarówno małe pomieszczenia w domach i mieszkaniach, jak i większe obszary, na przykład magazyny przemysłowe. Jaki jest ich zakres? Podpowiadamy.

Co obejmują usługi DDD?

Usługi DDD we Wrześni obejmują działania mające na celu pozbycie się z określonego obszaru niebezpiecznych drobnoustrojów, szkodliwych owadów, pluskiew, prusaków oraz gryzoni. Do tego celu wykorzystuje się bardzo skuteczne i zarazem bezpieczne metody, które nie pozostawiają trwałego śladu. Usługi są świadczone zarówno w domach prywatnych, firmach, jak i różnego rodzaju instytucjach, na przykład w szpitalach oraz szkołach.

Jaki jest zakres usługi DDD?

Konkretny rodzaj usługi DDD zależny jest od potrzeb klienta. Na przykład dezynfekcja we Wrześni polega na odkażeniu miejsca, które uległo zanieczyszczeniu. Odbywa się to poprzez usunięcie z niego wszelkich bakterii i wirusów. Proces ten w niektórych przypadkach może być wykonywany okresowo, na przykład w różnego rodzaju instytucjach i placówkach zdrowia. Wszędzie tam, gdzie priorytetem jest wysoka czystość.

W ramach usług DDD wykonuje się także dezynsekcję. Polega ona na pozbyciu się wszelkich insektów oraz owadów z pomieszczeń lub określonych obszarów. Pracownicy firmy dezynsekcyjnej wykorzystują do tego celu specjalne substancje, które działają skutecznie między innymi na gniazda os, karaluchy i pozostałe szkodniki. Stosuje się także inne metody, na przykład wymrażanie lub działania termiczne.

Usługi DDD obejmują także deratyzację. W tym przypadku wykorzystuje się zarówno środki chemiczne, jak i biologiczne w celu pozbyciu się gryzoni takich jak na przykład szczury lub myszy. Skutecznym sposobem są także metody fizyczne w postaci pułapek, w których umieszcza się pokarm, aby zwabić zwierzęta. Określone techniki stosuje się w zależności od skali problemu. Pracownicy wykonują na koniec kompleksowe sprawdzenie tego, czy udało się pozbyć wszystkich szkodników oraz gryzoni z wybranego obszaru.

Najnowsze artykuły