-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Ważna uroczystość już niedługo? Jakie balony wybrać do przystrojenia sali?

Ważna uroczystość zbliża się wielkimi krokami a ty nie wiesz jaką dekorację wybrać? Marzy Ci się mnóstwo balonów, ale jak się do tego zabrać? Zaraz wszystko wyjaśnię. Zacząć musimy od tego, co tak właściwie ma zdobić salę podczas wesela, chrztu, komunii, urodzin, rocznicy ślubu lub innego, ważnego wydarzenia.

Balony z helem pod sufitem czy jako bukiety?

Wybierając balony z helem warto zastanowić się nad znalezieniem sprzedawcy, który da nam gwarancję, że baloniki nie opadną po kilku godzinach. Jak go znaleźć? Załóżmy, że mieszkamy w stolicy lub w okolicach Warszawy i chcemy zamówić balony z dowozem. Wpisując w wyszukiwarkę np. BALONY Z HELEM warto dodać też nazwę miejscowości, w której chcemy zamówić usługę. Na potrzeby naszego artykułu mamy tu Warszawę. Nasze zapytanie będzie brzmieć więc BALONY Z HELEM WARSZAWA lub GDZIE KUPIĘ BALONY Z HELEM W WARSZAWIE? Po wpisaniu tych zdań powinniśmy otrzymać wyniki firm lokalnych, świadczących usługi w tym zakresie. Skontaktuj się z firmą, która posiada dobrą ocenę w mapach lub na innych stronach i zapytaj osobę przyjmującą zlecenie czy dają gwarancję na balony latające i jak długo ona obowiązuje. Zazwyczaj jest to około 2 dni, jeśli firma posiada dobrej jakości baloniki. Unoszą się one oczywiście dużo dłużej, ale dwa dni to bezpieczny czas dla obu stron. Gdy dokonaliśmy wyboru dostawcy i ustaliliśmy wszystkie szczegóły dostawy pozostaje nam jeszcze rozmieszczenie balonów na sali. Ważne, aby nie przeszkadzały one gościom i kelnerom, dopiero na drugim miejscu powinniśmy zastanowić się gdzie będą najlepiej wyglądały? Przy balonach puszczonych pod sufitem zwróćmy uwagę, czy nie ma gdzieś lamp, które mogą nagrzewać się dość mocno, przez co uszkodzą baloniki. Jeśli chodzi o drzewka z balonów helowych, mamy tu ułatwione zadanie. Są one mobilne, więc gdy chcemy zrobić np. tło do zdjęć to ustawiamy je według uznania a po zakończonej sesji możemy rozstawić je w miejsca, w których spędzą pozostały czas imprezy.
Dodatkową, piękną ozdobą może stać się brama/łuk z balonów helowych unoszących się nad głowami gości wchodzących na salę. Jest to nasza propozycja na niedrogą, ale efektowną dekorację z użyciem balonów wypełnionych helem. Warto także wcześniej zaplanować kolorystykę dekoracji. Czasem zamawiane są np. balonowe litery, które układają się w imię lub nazwę firmy. Warto przemyśleć gdzie będą one ustawiane i czy na białej ścianie, srebrne literki będą na pewno dobrze widoczne?

Balonowe bramy i girlandy.

Są to dekoracje o tyle fajne, że bez helu a co za tym idzie sporo tańsze. Możemy na wejściu stworzyć piękną bramę z balonów, która już na wejściu wprowadzi naszych gości w zaczarowany świat naszej uroczystości. Brama może mieć różne kształty i rozmiary, ale to zależy od preferencji poszczególnych organizatorów wydarzenia. Możemy oczywiście odbiec daleko od klasycznej bramy weselnej i łączyć balony w różnych rozmiarach, barwach, używać kwiatów i papierowych ozdób, aby jeszcze piękniej przywitać naszych wspaniałych gości. Dobrą kontynuacją na sali będzie girlanda z balonów tego samego rodzaju, co użytych przy budowie bramy. Girlanda taka może być przyczepiona nad głowami gości tańczących na parkiecie lub na frontowej ścianie dając piękne tło do zdjęć. Możliwości jest oczywiście dużo więcej i wszystko zależy od Państwa wyobraźni i możliwości sali, w której planowane jest przyjęcie. Warto zwrócić uwagę, aby cała dekoracja z balonów współgrała z innymi elementami takimi jak wystrój sali, kwiaty czy tematyka przyjęcia.

Ogromne balony giganty z helem.

Jest to dość droga, ale sprawdzają się doskonale na wielkich przestrzeniach dekoracja. Balony takie mają od 70 cm do ponad metra średnicy i wspaniale wypełniają salę. W szczególności doskonale prezentują się ustawione na stołach, przyczepione do ładnego ciężarka. Widoczne są z bardzo daleka a ich rozmiar sprawia, że nie „gubią” się w przestrzeni sali, na której planujemy nasze przyjęcie. Są różne kolory, ale do najpopularniejszych należą czarne, białe, jasnoróżowe, błękitne i przeźroczyste balony wypełnione dużą ilością konfetti. Te rodzaje zamawiane są najczęściej. Jeśli chcemy zrobić z nich bukiety, np. na dwóch krańcach sceny, musimy zaopatrzyć się w ciężkie ciężarki. Obciążniki dostępne w sklepach nie utrzymają kilku balonów. Warto jednak zadać sobie trochę trudu, bo efekt będzie niespotykany i zapewne spodoba się wszystkim gościom eventu.

Balony z powietrzem.

Warto zastanowić się nad położeniem na sali, zwłaszcza w okolicach parkietu balonów na powietrze. Będą one poruszały się razem z tańczącymi gośćmi naszego wydarzenia. Koszt takich baloników jest znikomy, a może sprawić wiele frajdy. Nieco droższą alternatywą jest umieszczenie nad głowami naszych miłych gości balonika, który w wybranym przez nas momencie wybuchnie, wyrzucając ze swojego wnętrza mnóstwo balonów, które swobodnie będą opadać na dół tworząc na końcu swojego lotu balonowy dywan. Koszt takiej atrakcji to około 120/150 zł.

Na co ogólnie zwracać uwagę?

Planując dekorację przemyśl ją tak, aby nie przeszkadzała gościom w zabawie a obsłudze w wykonywaniu swojej pracy. Zamów baloniki odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że dojadą w wybranym dniu pod wskazany adres. Uzgodnij z menadżerem sali czy wszystkie zaplanowane przez Ciebie dekoracje będą możliwe do wstawienia w zaplanowanym miejscu? Czasem ograniczają to przepisy przeciwpożarowe itp. Jeśli na Twoim przyjęciu mają pojawić się dzieci, warto zapewnić im specjalny kącik z dekoracją stworzoną specjalnie dla nich. Nie musi to być nic dużego, czasem wystarczy kilka balonów z helem, pisaki, kolorowy papier samoprzylepny i dzieci mają kreatywną zabawę a dorośli chwilę dla siebie 🙂

Mam nadzieję, że pomogłem nieco w planowaniu uroczystości. To wszystko może wydawać się dość trudne, ale przy odpowiednim zaparciu, dobrej organizacji i trafnych decyzjach, efekt może zaskoczyć nawet Ciebie. Mając za sobą zorganizowanie pierwszej takiej imprezy, kolejne przyjdą już dużo łatwiej a Ty zyskasz uznanie w oczach najbliższych.

Najnowsze artykuły