-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Wybieramy narożnik do niedużego salonu – co warto kupić?

Narożniki to meble wypoczynkowe, które sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych salonach. Co warto wybrać wtedy, gdy wnętrze jest niewielkie? W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na parę kluczowych kwestii. Poznaj je razem z nami i wybierz idealny narożnik do swojego salonu!

1. Dobierz narożnik o odpowiednim wymiarze

Dostępne w sprzedaży narożniki mają różne wymiary, dlatego też duże znaczenie ma wybór takiego mebla, który będzie mieścił się w konkretnej przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie w małych salonach, gdzie powierzchnia jest ograniczona, a przez to nawet parę centymetrów robi dużą różnicę.

W pierwszej kolejności trzeba będzie zatem zmierzyć miejsce, gdzie narożnik ma być ustawiony. Trzeba jednocześnie pamiętać, że mebel nie powinien być dociśnięty do ściany, grzejnika lub innych mebli. Należy pozostawić pomiędzy nimi przerwę, by zapewnić swobodną cyrkulację powietrza.

2. Dobierz styl narożnika do wnętrza

Producenci oferują narożniki w różnych wariantach pod kątem ich stylu – nowoczesnym, tradycyjnym, loftowym, glamour. Warto więc dopasować mebel do wystroju wnętrza, aby uzyskać spójne połączenie.

Obecnie bardzo popularne są narożniki wykończone welurem – aksamitem, na przykład w kolorze szmaragdowym, pomarańczowym, granatowym. Nadal chętnie kupowane są także te w kolorze szarym. Do wnętrz loft często zamawiane są też narożniki ze skóry eko lub naturalnej, lecz może być ona mało komfortowa w użytkowaniu, o czym warto pamiętać.

3. Funkcja rozkładania – praktyczne rozwiązanie do małego salonu

Gdy chcemy kupić narożnik, który jednocześnie ma służyć do snu, najlepiej zdecydować się na model z funkcją rozkładania. Dzięki niemu można błyskawicznie uzyskać przestrzeń do snu.

Osoby, które chciałyby kupić mały narożnik z funkcją spania, powinny pamiętać o tym, by sprawdzić jego powierzchnię przed rozłożeniem oraz po rozłożeniu.

Najlepiej, aby narożnik był także wyposażony w skrzynię, w której można przechowywać pościel.

4. Zwróć uwagę na jakość wykonania narożnika

Najtańsze narożniki kuszą przystępnymi cenami, lecz warto wskazać, że mogą one nie zapewnić maksymalnego komfortu wypoczynku i szybko się zniszczyć.

Gdy chcemy kupić narożnik, który posłuży na lata, najlepiej zdecydować się na model od uznanego producenta. Należy przy tym zwrócić uwagę na zastosowane do jego produkcji materiały, a w szczególności na rodzaj pianek. Jeżeli kupujemy narożnik rozkładany, warto też wybrać model, który wyposażony jest w praktyczny, łatwy w obsłudze system rozkładania.

Najnowsze artykuły