-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Zajęcia yin joga – dlaczego warto się na nie zapisać?

Dzisiejszy świat nie jest dla nas łaskawy. Tempo życia w nim jest naprawdę ogromne, co wiąże się z tym, iż każdego dnia nasze ciało zaczyna ignorować kolejne szczegóły, zaczynamy się często stresować, a także mamy problem z docenieniem otaczającego nas świata. Pomóc mogą zajęcia yin joga. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Jak znaleźć miejsce, w którym są prowadzone zajęcia yin joga?

Podstawą jest oczywiście znalezienie odpowiedniego studia jogi, które prowadzi zajęcia yin joga w Krakowie. Jest to jednak znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać, gdyż wielu instruktorów jogi prowadzi nie tylko zajęcia stacjonarne, lecz także zajęcia online realizowane na przykład przy pomocy platformy Zoom. Dlatego do znalezienia takiego miejsca najlepiej wykorzystać internet.

Przeszukując sieć warto zwracać uwagę na dobre studia jogi takie jak My Body Balance. W nim można trafić na doświadczonego instruktora jogi, który pomoże Ci zwalczyć twoje problemy, usunąć wszelkiego napięcia z ciała, które w dzisiejszych czasach są wręcz powszechne, a także pomoże w nabraniu nowej perspektywy na życie.

Czym są zajęcia yin joga i dlaczego warto się na nie zapisać?

Zajęcia yin joga to specjalny program zajęć jogi, który ma pomóc poprzez wykorzystanie metody Mindfulness opracowanej przez profesora J. Kabat-Zinn’a. Polega ona na tym by ponownie otworzyć się na przyjmowanie nowych bodźców i postrzeganie świata, który nas otacza takim jaki jest. Metoda ta jest potrzebna przez to, że w ciągu naszego życia zalewają nas dziesiątki bodźców i emocji, które zostawiają po sobie ślad, przez który mamy problem z patrzeniem na siebie oraz świat w prawidłowy sposób.

Zapisanie na zajęcia yin joga pozwoli ci na pracę ze swoim ciałem, umysłem, oddechem, myślami oraz emocjami. Wszystkie pozycje yin jogi mają na celu rozluźnienie napięć, które powstały w twoim ciele oraz nauczenie się praktyki mindfulness i tym samym nabycie cierpliwości, zaufania do samego siebie, nowej perspektywy na świat oraz akceptacji wobec tego, co nas otacza.

Najnowsze artykuły