-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

3 proste sposoby na kostkę w ogrodzie

Aranżacja ogrodu to bardzo często poważne przedsięwzięcie, które wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i zastosowania najlepszych materiałów. Dzięki temu osiągniemy najlepszy możliwy efekt i będziemy mogli cieszyć się pięknym ogrodem.


Kostka brukowa jest zdecydowanie jednym z najbardziej powszechnych i najczęściej stosowanych materiałów do aranżacji podjazdów, chodników, wszelkiego rodzaju ścieżek, powierzchni przeznaczonych do zabawy, jazdy czy odpoczynku. Stosowana jest również bardzo szeroko w ogrodzie dzięki czemu bez większego problemu można zwiększyć funkcjonalność przestrzeni. Dobrze dobrana i co najważniejsze ułożona kostka brukowa będzie współgrać z innymi materiałami, które stosowane są w ogrodach. 

Aby osiągnąć najlepszy efekt zdecydowanie warto przemyśleć zastosowanie kostki oraz zatrudnić doświadczoną firmę, która świadczy usługi brukarskie.

1. Strefa relaksu

Ogród to nie tylko kwiaty, owoce, przydomowe pole uprawne czy oczko wodne. To również strefa relaksu dla dzieci i dorosłych. Choć w ogrodzie powinno być jak najwięcej trawy to przygotowane podłoża z kostki cieszą się popularnością. Miejsce pod altankę, grill ogrodowy, pod huśtawkę dla dziecka, basen czy plac zabaw jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Powierzchnia z kostki brukowej jest stabilna i łatwa do utrzymania czystości.

Zobacz także: https://namaste.com.pl/o-czym-warto-pamietac-zatrudniajac-firme-brukarska/

2. Ścieżki ogrodowe

Ścieżki ogrodowe są bardzo ważne, gdyż zapewniają sprawną komunikację między domem, ogrodem, a pozostałymi częściami działki. Jednocześnie planując aranżację ścieżek komunikacyjnych warto stosować materiały odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Kostka brukowa do tego się idealnie nadaje i ma również zaletę stabilności, antypoślizgowości. Zaaranżowane przy jej pomocy ścieżki są komfortowe w użytkowaniu i bezpieczne, bo nie będziemy się na nich potykać.

3. Taras w ogrodzie

Jeżeli w ogrodzie mamy taras i jest on bezpośrednio na gruncie to wykorzystanie do jego aranżacji dobrej jakości kostki brukowej jest jak najbardziej dobrym i sprawdzonym pomysłem. Kostka brukowa to materiał niezwykle elegancki, łatwy do ułożenia, prosty w utrzymaniu czystości, materiał, który nie musi być poddawany zabiegom pielęgnacyjnym. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na potencjał aranżacyjny, czyli dostępność w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach lica.

Najnowsze artykuły