9.8 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Adwokat rozwodowy – czym się zajmuje? Zakres usług i ceny

Planujesz rozwód? W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy. Kompleksowe wsparcie oferują kancelarie specjalizujące się w rozwodach i pracujący w nich adwokaci rozwodowi. Jakie usługi oferują dla swoich klientów? Z jakimi kosztami związana jest ich obsługa?

Kim jest adwokat rozwodowy?

Termin adwokata rozwodowego nie występuje w przepisach, lecz obecnie można bardzo często się z nim spotkać. Adwokat rozwodowy jest prawnikiem, który zajmuje się prowadzeniem usług prawnych w ramach rozwodów.

Usługi adwokata rozwodowego są zatem skierowane w szczególności do tych osób, które planują rozwód, a także podział majątku, ustalenie opieki nad dziećmi i alimentów.

Adwokat rozwodowy ze względu na swoją szeroką wiedzę w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, do którego zaliczają się także kwestie rozwodowe, może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która jest w tych przypadkach bardzo pomocna. Dzięki niej można uzyskać nie tylko pełną wiedzę w zakresie rozwodu, lecz też przejść przez ten stresujący proces znacznie prościej.

Adwokaci rozwodowi – jakie usługi świadczą?

Kancelarie specjalizujące się w rozwodach mogą zaprezentować klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Obejmują one między innymi:

  • Doradztwo – prawnik doradza w sprawie rozwodu, na przykład może zasugerować lepszą formę rozwodu z orzekaniem lub bez orzekaniu o winie, doradzić, jak podzielić majątek i ustalić opiekę nad dzieckiem.

  • Przygotowywanie pism – adwokat zajmuje się przygotowywaniem pozwów rozwodowych i odpowiedzi na te pozwy, a także innych pism związanych z procesem rozwodowym.

  • Reprezentacja w sądzie – swoje usługi prawnik zapewnia także w trakcie procesu rozwodowego, pomagając wtedy swojemu klientowi podczas rozprawy.

Kompleksowe i profesjonalne usługi prawne – adwokat rozwód Kraków – z dokładnym zakresem usług prawników można zapoznać się już teraz na stronach internetowych.

Kiedy warto wybrać pomoc adwokata rozwodowego?

Adwokat nie jest niezbędny do rozwodu, lecz obecnie na usługi prawne w tym zakresie decyduje się wiele osób. Kiedy warto udać się do kancelarii specjalizującej się w sprawach rozwodowych?

Przede wszystkim pomoc adwokata rozwodowego wskazana jest w sytuacjach, gdy rozwód zapowiada się na trudny. Dotyczy to między innymi rozwodów z orzekaniem o winie, rozwodów, gdy rodzice nie są zgodni co do opieki nad dzieckiem i alimentów, spraw problematycznych pod kątem podziału majątku.

Ponadto adwokat rozwodowy może być także bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy rozwodzący się małżonek chce po prostu przejść przez proces prościej lub nie ma czasu na to, aby zajmować się związanymi z tym formalnościami.

Najnowsze artykuły