-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Artykuły BHP – w jakich branżach mają zastosowanie?

Głównym celem artykułów BHP jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi. Mają zapobiegać urazom i chorobom podczas wykonywania pracy, zwłaszcza tej w szkodliwych warunkach. W jakich branżach, najczęściej stosuje się artykuły BHP?

Podstawowe artykuły BHP

Zadaniem artykułów BHP jest ochrona zdrowia i życia pracowników. Sklep sprzedający artykuły BHP w Opolu, może zaproponować sprzęt do różnych branż. Wśród nich znaleźć można bluzy, kamizelki czy koszulki robocze, których zadaniem jest ochrona ciała podczas pracy w różnych warunkach. W zależności od wykonywanej pracy, na duże niebezpieczeństwo narażone są stopy. Dlatego jednym z głównych artykułów BHP są buty ochronne. W branżach, w których istnieje ryzyko urazu głowy, niezbędne są kaski ochronne czy czapki z elementami odblaskowymi. W branżach, w których może dojść do uszkodzenia rąk, głównie czynnikami mechanicznymi, oparzeniami, zarazkami czy szkodliwymi środkami chemicznymi, stosuje się rękawice ocieplane, powlekane czy skórzane. Do podstawowych artykułów BHP zalicza się także okulary, gogle ochronne, chroniące oczy. Równie ważne są wszelkiego rodzaju artykuły chroniące słuch, który szczególnie narażony jest na placach budowy i w fabrykach, jak również w branży rozrywkowej.

W jakich branżach odzież BHP jest niezbędna?

Lista branż, w jakich należy nosić odzież BHP jest bardzo długa. Wymogi, jakie powinny spełniać, na przykład buty robocze, uzależnione są od specyfiki danej branży i danego stanowiska pracy. Ubrania BHO obejmują szeroki wachlarz modeli i fasonów – od ciężkich kurtek zimowych, po odprowadzającą wilgoć bieliznę. Odzież BHP muszą nosić pracownicy pracujący na budowach i przy remontach, a także magazynierzy czy pracownicy produkcji, obsługujący maszyny. Bardzo ważne jest, by odpowiednio zabezpieczeni byli także pracownicy w branży chemicznej. Odzień BHP jest wymagana także w branży leśno-drzewnej, elektroenergetycznej, spawalniczej, a także w gastronomicznej, medycznej czy służbach ratunkowych.

Artykuły BHP są niezbędne we wszystkich branżach, w których pracownicy są narażeni zniszczenie własnych ubrań. Mają za zadanie chronić i wyróżnić ich wizualnie. Są niezbędne w trudnych i zagrażających życiu czy zdrowiu warunkach.

Najnowsze artykuły