-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Ochrona nóg — na jakie artykuły BHP warto postawić?

Jedną z kategorii artykułów BHP przeznaczonych dla pracowników są środki ochrony nóg. Ich zadaniem jest zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Brak odpowiedniego obuwia i zabezpieczenia kończyn dolnych nierzadko prowadzi do groźnych wypadków, na przykład poślizgnięcia się bądź upadku ze znacznej wysokości. Z tego powodu podczas kompletowania swojej odzieży roboczej nie wolno zapomnieć o ochronie nóg. Na jakie artykuły BHP warto postawić? Podpowiadamy.

Ochrona nóg — obuwie robocze

Ochrona nóg pracownika obejmuje przede wszystkim dobrze dobrane obuwie robocze. Obecnie producenci oferują wiele ich rodzajów — różnią się one materiałem, z którego są wykonane, a także przeznaczeniem. Najogólniej mają nas jednak chronić przed działaniem szkodliwych substancji, a także kontuzjami. Osoby, które pracują na przykład na budowach, powinny postawić na buty chroniące przed czynnikami mechanicznymi, czyli przebiciem lub przecięciem podeszwy. Odrębną kategorię stanowią te, które zabezpieczają przed czynnikami termicznymi. Elektrycy z kolei powinni postawić na specjalne modele chroniące przed porażeniem prądem.

Ochrona nóg — ochraniacze na kolana

Firma Centrum – Artykuły BHP poza obuwiem roboczym oferuje szereg innych elementów których zadaniem jest ochrona nóg. Wśród najchętniej wybieranych przez klientów można wymienić nakolanniki. Korzystają z nich głównie pracownicy, którzy przez długi czas znajdują się w pozycji klęczącej, na przykład ogrodnicy, brukarze czy osoby zajmujące się układaniem podłóg, parkietów czy płytek. Ochraniacze na kolana wykorzystują głównie pracownicy budowlani. Tego typu środki dostępne są w wersji tworzywowej i żelowej.

Prawidłowo skompletowany strój BHP, uwzględniający również obuwie i ochronę nóg, pozwala pracownikom każdej branży na minimalizowanie ryzyka kontuzji i bezpieczne wykonywanie czynności służbowych. Z tego powodu warto postawić na elementy najwyższej jakości od renomowanych producentów.

Najnowsze artykuły