5.4 C
Warszawa
wtorek, 5 marca, 2024

Co warto wiedzieć, zanim przystąpisz do egzaminu IELTS?

IELTS to skrót od International English Language Testing System. Czy wiesz co to jest? To test, który sprawdza znajomość języka angielskiego. Może stać się certyfikatem, którego wymaga twój pracodawca, uczelnia, szkoła, a także pozwala ci sprawdzić, na jakim poziomie jest twój angielski. Zastanawiasz się jak przystąpić do takiego testu? Zajrzyj tutaj: https://www.lang.com.pl/test-ielts/ielts-test.html, a na pewno znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Czy IELTS można zdać bez profesjonalnego przygotowania?

To zależy, na jakim poziomie jest twój angielski, ale z doświadczenia wiemy, że nawet osoby posługujące się językiem na co dzień potrzebują fachowego przypomnienia. Przed przystąpieniem do egzaminu warto skorzystać z profesjonalnych lekcji, aby przypomnieć sobie gramatykę, zasady pisowni, use of english oraz przypomnieć sobie jak napisać niektóre formy.

Możliwości na przygotowanie się do testu jest kilka. Po pierwsze możesz skorzystać z internetowego kursu. Zadania są wtedy rozwiązywane przy pomocy platformy e-learningowej, a przygotowanie wymaga dużo indywidualnej pracy. Innym sposobem jest możliwość skorzystania z kursu stacjonarnego. Tutaj możliwości są dwie – zajęcia indywidualne bądź zajęcia z grupą. Zajęcia z grupą to dodatkowa szansa, aby podszkolić umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Jak odbywa się egzamin IELTS i gdzie mogę go wykorzystać?

Egzamin można napisać w sposób tradycyjny na kartce albo w wersji komputerowej. Bez względu na to, na jaki rodzaj zdawania egzaminu się zdecydujesz, jesteś zobowiązany zaliczyć zadania z pisania, słuchania i czytania. Później w obu przypadkach jesteś zobowiązany wziąć udział w egzaminie z mówienia – tzw. face to face z egzaminatorem.

IELTS uznawany jest przez uczelnie, firmy i instytucje w Wielkiej Brytanii. Uznają go również szkoły w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Irlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Belgii, Chinach, Korei, Hongkongu, Holandii i wielu innych krajach.

Najnowsze artykuły