11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Dla kogo oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji?

Statystycznie największą liczbę zachorowań na przeziębienia, czy grypy odnotowuje się końcem jesieni oraz zimą. Nasze organizmy z trybu letniego, nagle muszą przestawić się na chłodniejszą aurę. Do wzrostu zachorowań przyczynia się również jakość powietrza, jakie wówczas wdychamy. Smog widać gołym okiem i zdarza się, że jego normy w okresie grzewczym są przekraczane niemal codziennie.

Smog, wirusy, bakterie, pleśni, roztocza i grzyby to niektóre z zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Jak skutecznie pozbyć się problemu zanieczyszczonego powietrza we własnych domach?

Oczyszczacz powietrza i jonizator- szybki i niezawodny w walce z zanieczyszczeniami

Musimy wiedzieć, że powietrze, jakie wdychamy, nie należy do najczystszych, jeśli statystyki Cię nie przekonują, wystarczy wyjrzeć przez okno, szczególnie kiedy na dworze jest mgła, smog wówczas widać nawet gołym okiem, a jeśli nie to z pewnością go poczujemy. Niestety nie sposób jest nie otwierać okien przez cały sezon smogowy, który zaczyna się już od października i trwać może nawet do maja. Dlatego też w mieszkaniach, domach, czy biurach również jesteśmy narażeni na wdychanie zanieczyszczeń pochodzących ze smogu.

Dodatkowo w powietrzu znajdują się również wirusy i bakterie rozprzestrzeniają się drogą powietrzną oraz roztocza, alergeny, czy pleśni i grzyby. Bardzo dobrym rozwiązaniem o ile nie najlepszym będzie skuteczny oczyszczacz powietrza i jonizator.

Dlaczego warto postawić na model z jonizatorem?

Oczyszczacze powietrza i jonizatory w jednym to chyba najlepsze połączenie, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy urządzenie usuwające zarówno pyły i zanieczyszczenia ze smogu, jak i wirusy i bakterie, zarodniki pleśni i grzyby. Jeśli wybierzemy oczyszczacz bez funkcji jonizacji, nie możemy liczyć, że zostaną usunięte z powietrza. Oczyszczacz powietrza i jonizator świetnie sprawdzi się w salonie, ale także sypialni czy dziecięcym pokoju. Możemy także go umieścić w biurze czy gabinecie lekarskim.

Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH- urządzenie z funkcją jonizacji

Szukając i analizując dostępne modele na polskim rynku, warto zwrócić uwagę na duńskiego producenta Vestfrost, który w swojej ofercie ma 3 naprawdę dobrej jakości oczyszczacze powietrza. W tym artykule przeanalizujemy średni z braci od Vestfrost- Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH.

  • To model do średnich pomieszczeń, którego powierzchnia oczyszczania wynosi 48m2, natomiast wydajność oczyszczania to 350 m3/h.

  • Producenci dobrze odrobili lekcję, ponieważ wnętrze oczyszczacza VESTFROST VP-A1Z40WH daje maksymalnie skuteczną filtrację powietrza. We wnętrzu znajdziemy: filtr wstępny, filtr węglowy, filtr HEPA, lampę UV-C LED oraz jonizator. Oczyszczacz powietrza i jonizator odfiltrowuje z powietrza zanieczyszczania i wirusy oraz bakterie.

  • Jeśli zależy nam na ładnym, prostym wyglądzie urządzenia to jak najbardziej wszystkie z 3 modeli od Vestfrost spełniają te oczekiwania.

  • Oczyszczaczem VESTFROST VP-A1Z40WH możemy sterować zdalnie z własnego smartfona, wszystko to za sprawą aplikacji mobilnej Tuya. To cecha, która wyróżnia tego producenta na tle konkurencji z branży.

  • Cicha praca w trybie nocnym umożliwia stałe działanie oczyszczacza również w nocy, dzięki czemu możemy filtrować powietrze bez przerwy, nawet jeśli nasze urządzenie umieścimy w sypialni, czy pokoju dziecka.

Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH to dobre wybór w atrakcyjnej cenie, możemy go kupić w profesjonalnych sklepach już za 1499 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Najnowsze artykuły