18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

Czy rozstępy na ciele da się usunąć? Poznaj metody!

Rozstępy to bardzo częsty problem wielu kobiet. W jaki sposób dochodzi do ich powstawania? Czy można je usuwać? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące rozstępów na ciele.

Czym są rozstępy?

Pod pojęciem rozstępów znajduje się rodzaj zmian skórnych w formie wrzecionowatych pasm, które pojawiają się w momencie, gdy dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry. Dochodzi wtedy rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą strukturę skóry.

Początkowo rozstępy mają kolor czerwony, natomiast następnie, w miarę postępu czasu, zaczynają blednąć, jednak nadal pozostają widoczne na ciele.

Rozstępy najczęściej pojawiają się na skórze:

  • Brzucha,

  • Pośladków,

  • Ud,

  • Piersi,

  • Pleców,

  • Rąk.

Kto narażony jest na powstawanie rozstępów?

Zmiany jak rozstępy występują u wielu osób – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Kiedy najczęściej dochodzi do ich powstawania?

Najczęściej rozstępy pojawiają się w okresie dojrzewania, gdy dochodzi do intensywnego wzrostu. Wtedy rozstępy bardzo często pojawiają się u dziewcząt, na przykład na pośladkach czy na piersiach.

Również na powstawanie rozstępów narażone są kobiety w ciąży, u których dochodzi do ich powstawania na brzuchu oraz na piersiach.

Problem ten dotyczy także osób z nadwagą oraz otyłością, u których skóra rozciąga się nadmiernie ze względu na większą ilość tkanki tłuszczowej.

Na rozstępy narażeni są także sportowcy, zwłaszcza kulturyści, u których dochodzi do nadmiernego rozwoju tkanki mięśniowej.

Jak walczyć z rozstępami?

Rozstępom można zapobiegać i można je usuwać, aby nadać skórze atrakcyjny wygląd. Obecnie bardzo popularne są zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają redukcję rozstępów. Gdy chodzi o usuwanie rozstępów Gdynia – https://laserline.pl/dermapen/ jest miastem, gdzie także jest to dostępne.

Aby zapobiegać rozstępom, warto przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry – jej nawilżaniu oraz natłuszczaniu. W sprzedaży dostępne są także specjalne kosmetyki do tego celu.

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów, które pozwalają na redukcję rozstępów, na przykład:

  • Zabiegi laserowe – laserem frakcyjnym CO2,

  • Mikrodermabrazja,

  • Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym,

  • Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykorzystanie zabiegów laserowych, które są w stanie uruchomić procesy naprawcze skóry i spowodować redukcję rozstępów nawet wtedy, gdy są one głębokie i duże.

Warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, aby specjalista dobrał najlepszy rodzaj zabiegu w celu usunięcia rozstępów i poprawy wyglądu skóry.

Najnowsze artykuły