17.4 C
Warszawa
sobota, 23 września, 2023

Płyn Ergolid – Zastosowanie

Ergolid to specjalistyczny płyn, który znajduje zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach, takich jak chłodnicze, solarne, klimatyzacyjne, grzewcze oraz w pompach ciepła. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, Ergolid jest w stanie zapewnić prawidłową pracę tych instalacji w szerokim zakresie temperatur, od -35 do 106 stopni Celsjusza.

Charakterystyka płynów Ergolid

Ergolid to wodny roztwór glikolu, który może być oparty na glikolu etylenowym lub propylenowym, w zależności od wybranego preparatu. Ergolid A, płyn o barwie niebieskiej, jest oparty na glikolu etylenowym, który jest uznawany za substancję szkodliwą. Dlatego producent dodaje do niego benzoesan denatonium, substancję o odstręczającym gorzkim smaku, aby uniknąć przypadkowego spożycia płynu. Z drugiej strony, Ergolid EKO, płyn o barwie zielonej, jest oparty na glikolu propylenowym, który nie zawiera składników niebezpiecznych i nie stanowi zagrożenia dla życia i środowiska.

Płyny Ergolid charakteryzują się szeregiem korzystnych właściwości, takich jak wysoka temperatura wrzenia, niska temperatura krzepnięcia, wysoka temperatura zapłonu, brak korodującego działania na układ, brak skłonności do tworzenia kamienia kotłowego i osadów, powstrzymywanie rozwoju mikroorganizmów, możliwość tworzenia warstwy pasywującej oraz mała skłonność do pienienia.

Zastosowanie płynu Ergolid

Ergolid jest powszechnie stosowany w różnych obiektach, takich jak obiekty sportowe, lodowiska, biura, centra handlowe, hotele i wiele innych miejsc, gdzie występują układy klimatyzacyjne, grzewcze, chłodnicze i nie tylko. Są one skuteczne także w przypadku pomp ciepła. Dzięki temu charakteryzują się one naprawdę uniwersalnym zastosowaniem, o wysokiej skuteczności.

Płyny Ergolid są dostępne w różnych stężeniach, co pozwala na ich zastosowanie w różnych temperaturach. Dzięki temu płyny Ergolid mogą być bez przeszkód wykorzystywane w przypadku różnych układów zamkniętych w instalacjach chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych.

Płyny Ergolid zapobiegające zamarzaniu

Płyny Ergolid zawierają biocydy, które uniemożliwiają rozwój bakterii i innych organizmów, pozwalając zachować długą i bezawaryjną pracę w instalacjach, oraz odpowiednie zestawy inhibitorów, które zabezpieczają je przed korozją. Są to produkty zawierające w sobie odpowiednie składniki, które pozwalają zachować odpowiednie parametry podczas pracy urządzeń. Są to preparaty wielosezonowe o odpowiedniej gęstości i rezerwie alkalicznej. Okres użytkowania danego płynu jest w pełni zależny od indywidualnych warunków danej instalacji, może on wynosić nawet do 10 lat.

Podsumowując, Ergolid to niezwykle wszechstronny płyn, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wielu różnych typów instalacji. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, Ergolid jest w stanie zapewnić długotrwałą i bezawaryjną pracę tych instalacji, co czyni go niezastąpionym narzędziem w wielu różnych sektorach.

Najnowsze artykuły