16.1 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Gazetki promocyjne: jak zaoszczędzić na domowej chemii?

Zakupy chemii domowej mogą pochłaniać duże ilości pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że wielu z nas sprząta codziennie (im większy mamy dom tym więcej środków czystości zużywamy). Co więcej wybór środków czyszczących jest obecnie imponujący. Jak zaoszczędzić na chemii domowej bez szkody dla czystości naszego domu? 

Inwestujmy w uniwersalne środki czystości

Obecnie w sklepach można kupić środki czystości do wszystkiego – płyn do toalet, preparat do czyszczenia blatów kuchennych, płyn do mycia okien, środek do czyszczenia zmywarki, płyn do mycia podłóg i wiele innych. Koszt wszystkich tych produktów jest znaczny, dlatego dobrym pomysłem jest inwestycja w uniwersalne środki czystości. Jeżeli jesteśmy w stanie wyczyścić całe mieszkanie płynem do zmywania (i efekty są dla nas zadowalające) – po co kupować inne produkty? Często promocje na chemie znajdziemy w sklepach biedronka – warto sprawdzić ich aktualne gazetki

Kupujmy produkty oznaczone markami własnymi

Jeżeli kupujemy chemię domową, dobrze jest zwrócić uwagę na produkty sprzedawane pod markami własnymi sklepów. Są one tańsze od podobnych środków czyszczących, jednak ich jakość jest bardzo wysoka. Sklep nie może bowiem sprzedawać słabej jakości produktów ze swoim logo.

Wypróbujmy domowe środki czystości

Zanim sięgniemy po środki czystości ze sklepów, sprawdźmy czy te domowej produkcji nie sprawdzą się u nas lepiej. Zamiast tabletek do usuwania kamienia z czajnika lepiej jest użyć octu wymieszanego z wodą. Wystarczy wlać ocet do wody, zagotować ją i odstawić na pewien czas (od kilku minut do pół godziny w zależności od tego jak duży jest kamień). Bonusem takiego rozwiązania jest fakt, że ocet jest bezpieczniejszy (nawet jeżeli napijemy się wody z octem, nic się nam nie stanie).

Jeżeli szukamy preparatu do czyszczenia podłóg, toalet, blatów kuchennych, luster i innych powierzchni – wypróbujmy wodę z octem. Taki preparat posiada charakterystyczny zapach, który jednak szybko się ulatnia.

Osadu z herbaty na kubkach pozbędziemy się przy pomocy sody oczyszczonej. Soda będzie również pomocna w praniu białych ubrań.

Zamiast nabłyszczacza do zmywarki możemy wrzucić resztki cytryny. Efekt będzie ten sam, a dodatkowo nasze naczynia będą przyjemnie pachnieć.

Róbmy zapasy z gazetkami promocyjnymi

Dobrą praktyką osób pragnących oszczędzać na chemii gospodarczej jest korzystanie z gazetek promocyjnych. Chemia domowa posiada zazwyczaj długi termin przydatności, dlatego możemy zrobić zapasy (oczywiście pod warunkiem, że mamy w domu wystarczająco dużo miejsca) swoich ulubionych produktów. Gdy zauważymy, że interesujące nas środki czystości sprzedawane są w atrakcyjnej promocji, idziemy do sklepu i kupujemy większą ich ilość.

Dawkujmy chemię zgodnie z zaleceniami producenta

Stosowanie takich ilości produktów do czyszczenia lub prania jak radzi producent sprawi, że ich wydajność się zwiększy. Jeżeli na opakowaniu kapsułek do prania przeczytamy, żeby na jedno pranie użyć tylko jednej kapsułki – zaufajmy producentowi i nie wrzucajmy od razu trzech (nawet jeżeli rzeczy, które chcemy uprać wydają się nam bardzo brudne).

Najnowsze artykuły