9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Multikanały CUBIS – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Bardzo często z racji na to jak wygląda ukształtowanie terenu czy też specyfika danego miejsca trasy telekomunikacyjne oraz elektroenergetyczne nie mogą być prowadzone nad ziemią. Aby jednak było to bezpieczne potrzebują one odpowiednich zabezpieczeń. Jak wykorzystywane są multikanały CUBIS?

Czym są multikanały CUBIS?

Na świecie w wielu miejscach kable sieci elektroenergetycznych oraz telekomunikacyjnych są prowadzone pod ziemią. Właśnie wtedy w grę wchodzą multikanały CUBIS. Są to specjalne systemy kabli, które są wielootworowe. Z ich pomocą wszelakie kable mogą być prowadzone pod ziemią nawet w dość trudnych warunkach i z tego powodu są one chętnie wykorzystywane nawet przez największe przedsiębiorstwa.

Czym charakteryzują się multikanały CUBIS?

Jednym z głównych powodów przez które multikanały CUBIS są często wybierane jest ich konstrukcja. Są one bowiem bardzo lekkie i korzystają z prostego systemu połączeń. Dzięki temu ich wykorzystanie nie sprawia większych trudności. Nie są to jednak ich wszystkie zalety. Oprócz tego charakteryzują się one dużą odpornością na zgniatanie, kwadratowym przekrojem kanału oraz elastycznością. Dzięki niej możliwe jest dwustopniowe odchylenie kątowe na łączeniach.

Gdzie wykorzystuje się multikanały CUBIS?

Multikanały CUBIS, a dokładniej multikanały MULTIduct są niesamowicie chętnie wykorzystywane przez bardzo duże przedsiębiorstwa takie jak na przykład TAURON, ENERGA, PGE, Słowackie koleje Państwowe, Czeskie koleje Państwowe, Skanska, zarządy lotnisk czy też przeróżne Zakłady Transportu Miejskiego.

Multikanały CUBIS oferowane przez firmę Sitel są bardzo często wykorzystywane przez wyżej wspomniane przedsiębiorstwa do tworzenia tras elektroenergetycznych oraz telekomunikacyjnych, które muszą zostać wybudowane bez używania betonu. To, że multikanały CUBIS mogą zostać użyte bez konieczności zalewania ich betonem sprawia, że cała inwestycja jest znacznie tańsza. Dobrze sprawdzają się podczas układania na konstrukcjach mostowych oraz przedkopach, podkopach, a nawet i na powierzchni.

Najnowsze artykuły