Ile można zarobić na skupie złomu?
Współpraca z dobrym i oferującym dobre ceny skupem złomu jest oczywiście bardzo ważna i zdecydowanie pomaga w tym, aby szybko i skutecznie pozbyć się wszystkiego tego, co na przykład zalega nam na placu firmowym lub na prywatnej działce. Warto wybrać skup złomu, który ma dobre ceny, posiada odpowiedniej jakości transport, jak również może szybko i sprawnie zorganizować wywóz złomu.
Skup złomu jest zdecydowanie tym miejscem, w którym każdy z nas jest przynajmniej raz, a niektórzy są wręcz stałymi bywalcami. Współpraca z doświadczonym skupem złomu, który jest obecny na rynku od dłuższego czasu, na pewno sprawi, że będziemy mogli bez żadnego problemu oddać wszystko to, co powstało między innymi w wyniku rozbiórek hal czy innych konstrukcji stalowych.
Zaletą skupu złomu jest przede wszystkim to, że mamy w zasadzie pewność, że złom stalowy czy złom żeliwny, którym dysponujemy, będzie po prostu przyjęty i będziemy mogli nam nim zarobić. Ile dokładnie można zarobić, gdy sprzedajemy złom?
Zobacz także: https://wnetrzator.pl/czy-na-skup-zlomu-mozna-oddac-zlom-ktory-pochodzi-z-rozbiorki/
Ile można zarobić na złomie?
Sprzedaż złomu w niektórych przypadkach może być naprawdę bardzo mocno opłacalna. Wiele zależy oczywiście od tego, z jakim skupem złomu współpracujemy, jak również od tego, jaki konkretnie rodzaj surowca mamy do oddania. Im większa jego ilość, tym zdecydowanie zarobek większy.
Dlatego przed oddaniem złomu na sprzedaż, warto dokładnie sprawdzić ofertę. Liczy się nie tylko cena za sam złom, ale również koszty związane z transportem, czy ewentualnym cięciem na miejscu.
Orientacyjny cennik za złom prezentuje się następująco:
złom stalowy klasy N10: 800 zł/tona -3%
złom stalowy klasy N2: 900 zł/tona -1%
złom stalowy klasy W2: 1000 zł/tona -1%
złom żeliwa: 1100 zł/tona -2%.
Oddając złom, powinniśmy oczywiście wiedzieć, ile zarobimy. To podstawa do udanego rozliczenia oraz do owocnej, bezproblemowej współpracy.
Jak wybrać skup złomu?
Przede wszystkim z wyborem nie należy się spieszyć, gdyż wtedy możemy po prostu podjąć złą decyzję. Kwestie, które należy brać pod uwagę to:
– posiadanie odpowiedniego transportu,
– możliwość podstawienia kontenera na złom,
– czas oczekiwania na odbiór,
– możliwość pocięcia złomu na placu,
– cenę za tonę.
Rozliczenie powinno się odbywać zgodnie ze wszystkimi standardami, na podstawie dokładnego zważenia pojazdu ze złomem. Pieniądze powinniśmy otrzymać praktycznie od razu po dokonaniu złomowania, w gotówce.
Chcąc swobodnie oddać zalegający złom, mamy jeszcze możliwość dodatkowego zarobienia pieniędzy.