-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Jak nauczyć się gramatyki języka angielskiego?

Już sama gramatyka ojczystego języka spędza często sen z powiek uczniów, a co dopiero ta tworząca języki obce. Gramatyka języka angielskiego stanowi spory problem dla przyswajających go Polaków. Mnogość struktur oraz często niezrozumiałość ich stosowania stanowi czasem trudną do przejścia barierę. Czy istnieje sposób na pokonanie tej przeszkody i bezproblemowe opanowanie gramatycznych zasad angielskiego?


Czy gramatyka angielska jest trudna?

Początkowo gramatyka języka angielskiego może wydawać się trudna. Znajdziemy w niej schematy, które w naszym języku się nie pojawiają. Okazuje się jednak, że angielski określa się za jeden z łatwiejszych do przyswojenia języków. W końcu jest on neutralny co do płci, nie ma w nim odmian, deklinacji, a liczba mnoga wydaje się nie być skomplikowana. Największą zmorą w nauce tego języka są zazwyczaj czasy. To one powodują, że nauka angielskiego może niektórym iść trochę gorzej.

Nauka gramatyki angielskiej – podstawowe błędy

Podczas nauki gramatyki języka angielskiego, największym popełnianym błędem jest porównywanie ojczystych schematów, do obcojęzycznych. Podobnie często można zauważyć próby tłumaczenia elementów gramatycznych słowo w słowo. Język angielski różni się znacznie od polskiego, należy go zrozumieć, a nie przekalkować na ojczystą mowę. Kolejnym błędem jest także nauka „na sucho” czyli bez przykładów. Obrazujące zasady wyrażenia pomagają zrozumieć daną strukturę językową.

Jak uczyć się gramatyki języka angielskiego?

Potrzebna jest tu przede wszystkim praktyka. Oczywiście jest wiele elementów, które po prostu należy nauczyć się na pamięć. Samo wkuwanie zasad jednak nie wystarczy. Potrzebne jest tu osłuchanie z językiem oraz poprawne wypowiadanie się. W tym wypadku można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy na bieżąco będą niwelować błędy uczniów. Dobrym pomysłem będzie wybór zajęć prowadzonych metodą bezpośrednią, taki rodzaj nauki oferuje szkoła angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Najnowsze artykuły