9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Jakie korzyści daje studiowanie informatyki?

Specjaliści z branży IT są obecnie najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku. Okres pandemii tylko przyspieszył cyfryzację wielu dziedzin życia, a w rezultacie przed informatykami rysuje się świetlana przyszłość na dobrze opłacanych stanowiskach. Jednak nie każdy ma predyspozycje do studiowania na kierunku Informatyka.

Studia na kierunku Informatyka – dla kogo?

Kierunek ten wybierają najczęściej osoby, które są dobrze zaznajomione z nowymi technologiami. Kandydatami do studiowania informatyki są najczęściej posiadacze analitycznych umysłów, którzy lubią spędzać czas przed komputerem. Studia na kierunku Informatyka nieco różnią się od pozostałych. W toku kształcenia kładzie się nacisk przede wszystkim na praktyczny profil nauczania, a wiedza teoretyczna jest zmarginalizowana. Studia informatyczne umożliwiają poszerzenie zdobytych dotychczas umiejętności, a jednocześnie pielęgnowanie pasji. Obecnie na studiach informatycznych słuchacze poznają zagadnienia z tematyki dotyczącej zarządzania siecią, baz danych oraz cyberbezpieczeństwa. Ponadto uczą się podstaw oraz technologii programowania.

Perspektywy zatrudnienia dla absolwentów kierunku Informatyka

Możliwości, jakie otwiera rynek pracy przed absolwentami Informatyki, są ogromne. Projektowanie i wdrażanie stron internetowych, cyberbezpieczeństwo, tworzenie aplikacji i oprogramowania oraz support techniczny to dziedziny, w których nieustannie poszukiwani są specjaliści II. Branża informatyczna w naszym kraju rozwija się prężnie i sprawnie korzysta z innowacji technologicznych. Dlatego też tak istotna jest konieczność nieustannego kształcenia i poznawania najnowszych trendów w dziedzinie informatyki. Badania rynku wskazują, że w przyszłości zapotrzebowanie na specjalistów IT będzie nadal rosnąć.

Dlaczego warto postawić na studia informatyczne?

Informatyka jest kierunkiem studiów, którego nie można porównywać z innymi. Ukończenie tego typu studiów jest niemal gwarancją otrzymania zatrudnienia. Pracę można także podjąć jeszcze w trakcie nauki. Kierunek daje ogromne możliwości rozwoju, wybrania dopasowanej do indywidualnych preferencji specjalizacji, dobrą płacę, a także szerokie perspektywy zatrudnienia w różnych branżach gospodarki.

Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

WSEiZ proponuje maturzystom niestacjonarne studia I stopnia na kierunku Informatyka. Absolwenci tego kierunku zdobywają wiedzę merytoryczną oraz umiejętności praktyczne, które doskonale przygotowują ich do przyszłej pracy w zawodzie. Edukacja w tej warszawskiej szkole wyższej ma charakter nowoczesny, o co dba kadra doświadczonych wykładowców-praktyków. Uczelnię wyróżnia najwyższa jakość kształcenia. Studia na tym kierunku mają charakter interdyscyplinarny i obejmują:

● naukę programowania,

● wiedzę na temat budowy oraz działania systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,

● trendy w cyberbezpieczeństwie,

● podstawy sztucznej inteligencji,

● elementy przedsiębiorczości oraz zarządzania projektami informatycznymi.

Najnowsze artykuły