-2.8 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Sadzonki borówki amerykańskiej – jak je pielęgnować?

Borówka amerykańska jest owocem bardzo pożądanym, gdyż jest podstawą bardzo wielu dobrych deserów, dań i przetworów. Wykazano, że ten mały i niepozorny owoc wpływa bardzo dobrze na pracę organizmu człowieka. Wspomaga on prawidłową pracę jelit, a ponadto przyczynia się do obniżenia cholesterolu w ciele. Borówka amerykańska ponadto jest bogatym źródłem witaminy C, która odpowiada za wiele procesów w organizmie. Owoc ten jest uwielbiany zarówno przez dzieci jak też i dorosłych. Za sprawą wszystkich tych zalet, wiele ludzi decyduje się na samodzielną uprawę borówki amerykańskiej na działce. Aby uprawa przebiegła sprawnie, a zbiory były okazałe, trzeba znać kilka podstawowych i ważnych informacji.

Co jest najważniejsze w przypadku uprawy borówki amerykańskiej

Istnieją różne sadzonki borówki amerykańskiej . Każda z odmian może się nieco różnić pod względem wymagań. Nie mniej jednak trzeba wiedzieć, że borówka amerykańska lubi rosnąć na ziemi z kwaśnym odczynem. Jeżeli nie posiada się takiej, to warto skorzystać ze specjalnych zakwaszaczy. Sprawią one, że ziemia osiągnie ph przystosowane do rozwoju borówki amerykańskiej. Zdecydowanie nie powinno się korzystać z ziemi o odczynie zasadowej. Zamiast tego można zdecydować się na wysypanie kory, która wykazuje właściwości zakwaszające.

Co należy wiedzieć na temat podlewania i nawozów?

Podlewanie jest czymś co jest podstawa w opiece nad wieloma rodzajami roślin. W przypadku borówki amerykańskiej nie można dopuszczać do osuszenia ziemi. Jest to szczególnie istotne latem, gdy wysokie temperatury dają o sobie znać. Nie oznacza to jednak, że borówkę trzeba osłaniać przed słońcem. Krzewy borówki potrzebują nasłonecznionego miejsca. Jeżeli chodzi natomiast o nawozy, to każde dobre gospodarstwo ogrodnicze wie, że najistotniejsze jest dawkowanie. Borówki amerykańskie należy nawozić po kwitnieniu, kolejną na początku czerwca. Trzecia dawka powinna przypadać na koniec czerwca. Borówka w tym okresie potrzebuje nawozu na bazie azotu.

 

Najnowsze artykuły