11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jakie zalety ma piec kominkowy? Warto je poznać!

Piece kominkowe w ostatnim czasie stały się bardzo popularne i wybierane są one jako alternatywa dla kominków. Czym dokładnie wyróżniają się tego typu urządzenia grzewcze? Jakie mają najważniejsze zalety?

Jak wyglądają piece kominkowe?

Urządzenie jak piec kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 składa się z paleniska oraz z obudowy. Wobec tego nie wymaga ono prowadzenia specjalnej zabudowy tak, jak wkład do kominka, co znacznie ułatwia jego montaż.

Z tego względu piece kominkowe są obecnie bardzo popularne, ponieważ nie dość, że nie są one wymagające w montażu, to jeszcze dodatkowo mogą mieć bardzo efektowny wygląd. Takie urządzenia można kupić w wielu stylach, na przykład mogą mieć one nowoczesny wygląd, ale także mogą być stylizowane na piec klasyczny z dekoracyjnymi ornamentami lub też kaflami.

Takie piece przeznaczone są do używania jako dodatkowe źródło ciepła, najczęściej w sezonach przejściowych i do dogrzewania się zimą.

Jakie paliwo używane jest w piecu kominkowym?

Pod kątem rodzaju stosowanego paliwa piec kominkowy nie różni się od kominka, dlatego należy palić w nim za pomocą dobrze wysuszonego drewna. Wtedy pozwoli ono na uzyskanie przyjemnego ciepła w pomieszczeniu. Nie należy palić drewnem wilgotnym, które jest mniej efektywne pod kątem energetycznym.

Warto też wskazać, że w sprzedaży można znaleźć również piece kominkowe wyposażone w funkcję spalania pelletu, również z automatycznym zapalnikiem.

Gdzie zamontować piec kominkowy?

Miejsce montażu pieca kominkowego powinno pozwalać na umieszczenie go przy kanale kominkowym, którym będzie wyprowadzało się na zewnątrz dym. Trzeba zatem wybrać właściwe miejsce zgodnie z planem budynku.

Alternatywnie można też zdecydować się na zamontowanie pieca przy ścianie zewnętrznej, natomiast komin wykonać na zewnątrz budynku.

Trzeba również pamiętać o tym, że piec kominkowy powinien być ustawiony na niepalnym podłożu. Oznacza to, że należy ustawić go na przykład na podłodze kafelkowej albo też wykonać odpowiedni otok z kafli, blachy, aby zabezpieczyć podłogę przed zapaleniem i zniszczeniem.

Gdzie można kupić piece kominkowe?

Urządzenie jak piec kominkowy nie jest obecnie trudne w zakupieniu, ponieważ można znaleźć je w wielu wariantach w sprzedaży w różnych sklepach.

Piece kominkowe oferują między innymi popularne markety, ale również sklepy z artykułami grzewczymi. Można kupować je również bezpośrednio u producentów.

Duży wybór pieców kominkowych dotyczy też sklepów internetowych, gdzie można łatwo zapoznać się z różnymi modelami, porównać je ze sobą oraz wybrać ten odpowiednio do swojego salonu.

Najnowsze artykuły