9.8 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Kiedy warto skorzystać z pomocy ślusarza?

Ślusarz jest rzemieślnikiem, który zajmuje się przygotowywaniem różnego rodzaju mechanizmów, na przykład zamków. Również prowadzi on usługi związane z zamkami oraz kluczami. Zobacz, kiedy warto skorzystać z pomocy ślusarza!

Dorobienie nowych kluczy

Bardzo często pomoc ślusarza jest wybierana wtedy, gdy konieczne jest dorobienie nowych kluczy do obecnie używanego zamku. Zwykle dotyczy to kluczy do drzwi zewnętrznych, na przykład wtedy, gdy do domu wprowadza się nowa osoba.

W zakładach ślusarskich wykorzystuje się obecnie nowoczesne urządzenia pozwalające na bardzo szybkie i dokładnie skopiowanie różnych typów kluczy.

Warto pamiętać o tym, że w celu skorzystania z takiej usługi w przypadku posiadania kluczy nowocześniejszych konieczne jest również przekazanie do ślusarza odpowiedniej karty z numerem seryjnym klucza, która określana jest również jako karta kodowa. Jeśli zatem nie będziemy posiadali odpowiedniej karty, w takim przypadku dorobienie klucza będzie niemożliwe.

Uszkodzenie zamka

Po ślusarza trzeba będzie zadzwonić wtedy, gdy doszło do uszkodzenia zamka w drzwiach, na przykład zacięcia się w nim klucza.

Ślusarz może wtedy pomóc w otwarciu drzwi, a następnie może doradzić, jak zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości, na przykład przez wymianę zamka na lepszy.

Utrata kluczy do drzwi – ich zgubienie, kradzież

Kolejną sytuacją, gdy konieczne będzie skontaktowanie się ze ślusarzem, jest utrata kluczy, gdy nie wiadomo, gdzie się one znajdują.

Gdy klucze zostały zagubione albo skradzione, na przykład razem z torebką, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana zamków. Dorabianie kluczy jest wtedy niebezpieczne, ponieważ może okazać się, że zagubiony komplet wpadnie w ręce złodzieja, któremu uda się dojść do tego, gdzie znajdują się drzwi do domu, na przykład na podstawie danych z dokumentów.

Pomoc doświadczonego ślusarza pozwoli wtedy na szybkie i sprawne wymienienie zamków na nowe z nowymi kluczami, co zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zatrzaśnięcie drzwi i pozostawienie kluczy w środku

Przykładem usług ślusarskich jest też pomoc w otwarciu drzwi wtedy, gdy doszło do ich zatrzaśnięcia, natomiast w środku pozostawiono klucze. Wówczas trzeba skontaktować się z zakładem ślusarskim posiadającym doświadczenie w awaryjnym otwieraniu drzwi. To możliwe zarówno w przypadku drzwi do budynków, jak i drzwi w samochodach.

Gdy potrzebni są najlepsi ślusarze Gliwice – https://euroset.pl/ to miasto, gdzie również można skorzystać z takiej usługi.

Wybór i montaż wkładek drzwiowych w obiekcie

Wsparcie ślusarza będzie również pomocne wtedy, gdy zastanawiamy się nad wyborem zamków do domu i potrzebujemy fachowej pomocy. Wtedy może on doradzić, jakie wybrać, a także przeprowadzi profesjonalny montaż.

Najnowsze artykuły