-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Jazzowa Warszawa. Gdzie w stolicy spotykają się fani jazzu?

Polska stolica słynie z organizacji festiwali jazzowych formatu kultowego Jazz Jamboree i hipsterskich lokali, w których spotyka się warszawska bohema. Wybierasz się do Warszawy i szukasz fajnych miejscówek z muzyką na żywo? Stolica ma Ci sporo do zaoferowania!

Kochasz muzykę na żywo i wciąż szukasz nowych miejsc, w których będziesz mógł jej posłuchać, a jednocześnie zjeść coś smacznego i nawiązać relacje z innymi fanami jazzu? Wspólnie z AccorHotels przygotowaliśmy dla Ciebie listę jazzowych miejscówek w Warszawie, które warto odwiedzić.

Akwarium Jazz Club – zanurz się w jazzie po uszy

Latem 2017 roku kultowy klub jazzowy Akwarium założony przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe reaktywował swoją działalność przy Krakowskim Przedmieściu. Nazwa nawiązuje do pierwszej siedziby lokalu, która miała szklane ściany. Choć od tego czasu klub wielokrotnie zmieniał adres i lata świetności ma już raczej za sobą, wciąż jest miejscem, w którym chętnie spotykają się fani jazzu. W kawiarni odbywają się zarówno koncerty, jak i tzw. jam session, czyli improwizacyjna gra na instrumentach grupy różnej maści muzyków. Można się tu natknąć również na inne wydarzenia – np. wspólne oglądanie zawodów sportowych.

Jazz Warszawa w Pardon, To Tu

Ta kultowa jazzowa knajpa w Śródmieściu regularnie organizuje koncerty muzyki jazzowej i etnicznej. Ceny biletów zazwyczaj wahają się w granicach od 30 do 50 złotych. Obecnie jest to chyba najbardziej aktywne miejsce na jazzowej mapie Warszawy, a na dodatek wyróżnia się wartościowym i ambitnym repertuarem.

Planujesz nocleg w Śródmieściu? Sprawdź hotele Warszawa centrum.

Jazzowe granie w Jazz Cafe Łomianki

Na obrzeżach Warszawy jest o dziwo bardziej mainstreamowo niż w centrum, za to wciąż ciekawie. W jazzowe klimaty stolicy wprowadzi Cię atmosfera Jazz Cafe Łomianki (lokal znajduje się w Łomiankach przy ulicy Warszawskiej 69). To właśnie tutaj grywały m.in. Anna Maria Jopek i Dorota Miśkiewicz.

Koncerty jazzowe w Regeneracji na Puławskiej

W Regeneracji na warszawskim Mokotowie przy ulicy Puławskiej mniej więcej raz w miesiącu odbywają się darmowe koncerty Old Jazz Bandu – niegdyś pod szyldem Jazzowych Czwartków, a dziś – Jazzowej Środy. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, dlatego warto zarezerwować miejsce wcześniej.

Warszawa. Atrakcje dla wielbicieli muzyki na żywo

Oprócz typowo jazzowych klubów w Warszawie znajdziesz wiele miejsc związanych z kulturą i sztuką, które poświęcają część swojej uwagi temu gatunkowi muzyki. Za przykład niech posłuży nam Centrum „Łowicka” – dom kultury na Mokotowie. Co jakiś czas odbywają się tutaj bezpłatne koncerty w ramach cyklu „Jazz i Fortepian”. Podobne wydarzenia organizuje także Cafe Kulturalna w Teatrze Dramatycznym w Pałacu Kultury i Nauki.

Klub Harenda przy Krakowskim Przedmieściu organizuje dwa jam session tygodniowo, z czego jedno utrzymane jest w charakterze jazzowym i folkowym, a drugiemu zaś bliżej do bluesa. Ceny za wstęp są symboliczne.

Jam session odbywają się także na Pradze w kultowym podwórku przy 11 listopada 22 w lokalu o wdzięcznej nazwie Skład Butelek. Tuż obok, w knajpie Chmura, kilka razy w tygodniu także organizowane są koncerty. Wstęp na niektóre z nich jest darmowy, za pozostałe trzeba zapłacić od 10 do 30 złotych.

Jak widać, także fani jazzu znajdą w Warszawie coś dla siebie. Jeżeli zdecydujesz się przyjechać do stolicy na jeden z koncertów, sprawdź nasze hotele Warszawa.

Najnowsze artykuły