16.5 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

Na co zwrócić uwagę tworząc meble miejskie?

Na krajobraz architektury miejskiej składa się duża liczba większych i mniejszych mebli i elementów. Ze względu na oddziaływanie warunków atmosferycznych meble miejskie muszą charakteryzować się połączeniem estetyki oraz solidności. Konstrukcje powinny być trwałe, by mogły służyć przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Kształtowanie przestrzeni

Wyznacznikiem atrakcyjności przestrzeni publicznej są elementy, które się na nią składają. Meble miejskie muszą zatem wkomponować się w krajobraz lub też stworzyć jego nowy wymiar. Wyczucie architekta powinno pomóc w zweryfikowaniu, czy miejsce do zagospodarowania wymaga nowoczesnych rozwiązań i powiewu świeżości, czy powinno być uzupełnione o klasyczne i dopełniające scenerię elementy.

Materiały i ich zabezpieczenie

Jeszcze przed pojawieniem się planu koncepcyjnego mebli warto zastanowić się nad materiałami, z których powstaną. Jednym z najpopularniejszych jest stal. Ze względu na swoją trwałość i niezawodność może być solidnym elementem konstrukcji. Stal będzie świetnym wyborem po cynkowaniu Metaltech. Innowacyjne technologie z wykorzystaniem cynku skutecznie i dokładnie zabezpieczają powierzchnię stali i chronią ją przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Stal jest również atrakcyjna wizualnie. W połączeniu z drewnem stworzy mebel miejski o naturalnym charakterze. Doskonale nadaje się nie tylko do nowoczesnych skwerów, ale też do parków.

Przemyślany projekt

Funkcjonalność i estetyka to idealne, choć czasem niełatwe połączenie do uzyskania. Meble miejskie muszą spełniać szereg cech, dzięki którym stanowić będą solidne elementy krajobrazu w mieście. Powinny być wkomponowane w tło i nie odbiegać od niego swoją prezencją. Jednocześnie powinny być estetyczne i niezawodne – meble miejskie są inwestycją, która powinna przetrwać lata.

Dobry projekt będzie uwzględniał wszystkie cechy mebli miejskich:

  • estetyka
  • niezawodność
  • trwałość
  • solidność
  • ponadczasowość
  • wkomponowanie w krajobraz miejski.

Najnowsze artykuły