16.5 C
Warszawa
wtorek, 3 października, 2023

Kurtka męska skórzana. Naturalna czy ekologiczna?

Kurtki męskie wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej są jednymi z podstawowych ubrań, które nosimy zarówno wiosną, jak i jesienią. Nie bez powodu mają wielu zwolenników, którzy cieszą się, gdy pogoda pozwala już na ich założenie. Niektórzy z nich preferują modele wykonane z naturalnej, wysokogatunkowej skóry, a inni decydują się na tańsze odpowiedniki, czyli ekologiczne.

Do tej drugiej grupy osób zazwyczaj zaliczamy Panów, którzy są przeciwni wykorzystywaniu bezbronnych zwierząt do produkcji odzieży. Jednak nie zawsze jest to powód podjęcia takiej właśnie decyzji. Wiele osób sugeruje się po prostu ceną. Czy w związku z tym, kurtka ekologiczna, która jest tańsza musi gorzej wyglądać i mieć gorszą jakość?

W dzisiejszych czasach kurtka męska skórzana może być wykonana tak, by łudząco przypominać tę, która stworzono z naturalnej skóry. Sam w swojej szafie trzymam kilka takich modeli, kupionych w sklepie internetowym dstreet.pl. Kosztują średnio od 150-200 złotych, a wyglądają na przynajmniej kilkaset.

Zwolennicy naturalnych materiałów twierdzą, że tylko prawdziwa skóra z czasem dostosowuje się do sylwetki właściciela, przez co lepiej na niej leży, a przy tym nie krępuje ruchów. Trzeba przyznać, że taka kurtka rzeczywiście jest bardziej elastyczna, ale to nie oznacza, że model wykonany z syntetyków w ogóle nie posiada tych cech. Nowoczesne materiały syntetyczne są również plastyczne, a noszenie ich to komfort i prawdziwa przyjemność.

Na samym końcu muszę dodać, że zarówno droga, jak i tańsza kurtka, będzie idealnie wyglądać w ostatnio bardzo modnym połączeniu. Koszule męskie eleganckie zestawione z kurtką z czarnej, brązowej lub musztardowej skóry oraz ze spodniami jeansowymi o nowoczesnym kroju to doskonała stylizacja, podkreślająca męskość, charakter, wyczucie smaku, a także status społeczny mężczyzny.

Najnowsze artykuły