22.3 C
Warszawa
środa, 31 maja, 2023

Łóżko drewniane – jak kupić odpowiednie?

Zakup łóżka nie powinien być dokonywany w pośpiechu – w końcu zakupujemy wyposażenie, które będzie na wiele lat decydować o tym, w jaki sposób będziemy odpoczywać oraz w jakiej kondycji będą nasze plecy.

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to miejsce, co do którego musimy być absolutnie przekonani odnośnie aranżacji, wyboru umeblowania oraz dodatków. Wszystko powinno ze sobą współgrać oraz tworzyć estetyczną i przede wszystkim funkcjonalną całość. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni jest oczywiście odpowiednie łóżko. Bardzo dużą popularnością cieszą się łóżka drewniane na zamówienie.

Dlaczego ten rodzaj łóżek jest tak bardzo popularny? Głównym powodem jest oczywiście drewno, czyli najstarszy znany materiał konstrukcyjny i dekoracyjny. Łóżko drewniane zdecydowanie pomaga urządzić sypialnię w stylu EKO i żyć w zgodzie z naturą. Nie da się ukryć, że drewno jest również materiałem bardzo plastycznym, a przy odpowiedniej obróbce zdecydowanie można mu nadać odpowiedni charakter. Jak należy kupować łóżko drewniane?

1. Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Poszukiwania łóżka należy zacząć od określenia, jaki dokładnie rozmiar nas interesuje oraz ustalenia, gdzie łóżko będzie stało. Rozmiar łóżka ma ogromne znaczenie i powinien być wybrany w taki sposób, aby łóżko nie przytłaczało sypialni oraz nie powodowało efektu tak zwanych wąskich przejść, zwłaszcza między łóżkiem i drzwiami oraz łóżkiem i ścianami. Zbyt duże łóżko może utrudnić funkcjonowanie w sypialni. Zbyt małe łóżko z kolei będzie mniej komfortowe. Wybierając rozmiar łóżka warto również brać pod uwagę rozmieszczenie innych mebli.

Zobacz także: https://internews.com.pl/3-zalety-dobrego-lozka/

2. Solidność konstrukcji

Decydując się na łóżko drewniane przede wszystkim warto brać pod uwagę to, jak łóżko jest wykonane. Warto pamiętać, że konstrukcja łóżka musi utrzymać nie tylko osoby śpiące na nim, ale również materac, który – zwłaszcza przy większych rozmiarach może sporo ważyć. Rama łóżka powinna być wykonana z odpowiedniej jakości drewna – bez wyszczerbień, pęknięć, sinizny. Konstrukcja powinna być równa, dopasowana do siebie, stabilna, odporna na trzeszczenie i odpowiednio zaimpregnowana.

3. Design

Nie bez znaczenia jest oczywiście wygląd łóżka. W zależności od tego, co kochamy możemy wybrać łóżka sosnowe, dębowe lub wykonane z drewna zagranicznego. Co najważniejsze drewno można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami, np. stalą nierdzewną bądź czarną.

Najnowsze artykuły