16.5 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

Narty w Dolomitach – dlaczego warto i jak je zorganizować?

W Polsce znajduje się wiele miejsc, w których można poszusować na nartach. Żadne jednak nie może równać się z majestatycznymi Dolomitami. Gdy także chcesz zdecydować się na aktywny wypoczynek na dwóch albo na jednej desce, sprawdź, dlaczego warto wybrać włoskie Dolomity i jak zorganizować swój wyjazd!

Narty we Włoszech – dlaczego warto?

Włochy to nie tylko zachwycające, wielowiekowe zabytki, lecz także wspaniałe miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Gdy planujesz zimowy wyjazd, pomyśl o tym, aby odwiedzić włoskie Dolomity.

Dolomity to pasmo górskie, które zaliczane jest do Alp. Ze względu na swoje wyjątkowe walory przyrodnicze są one bardzo popularne wśród turystów oraz narciarzy i snowboardzistów. Właśnie tam na amatorów szusowania po białym puchu czekają zróżnicowane trasy oraz nowoczesne wyciągi wraz z komfortową bazą noclegową, by wypoczynek był w pełni udany.

Za wyjazdem na narty do Włoch przemawiają nie tylko piękne widoki, jakie roztaczają tamtejsze pasma górskie, lecz także świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tam przez długi czas, co powoduje, że na narty lub na snowboard można wybrać się tam nawet wiosną.

Jak zorganizować wyjazd na narty do Dolomitów?

Osobom zainteresowanym wyjazdem na snowboard czy na narty Dolomity zapewniają dostęp do wielu wspaniałych miejscowości turystycznych. Aby zaplanować swój wyjazd, warto w pierwszej kolejności jednak pomyśleć o tym, jak go zorganizować.

Na narty do Włoch można wybrać się wraz z biurem podróży. W ofercie popularnych i mniejszych biur można znaleźć wiele ofert wyjazdów zimowych właśnie w te rejony. Są to między innymi wycieczki autobusowe, które pozwalają na łatwe zabranie ze sobą własnego wyposażenia bez ponoszenia wysokich kosztów. Dostępne są także wyjazdy last minute, w ramach których można zakupić wycieczkę w znacznie niższej cenie. Bardzo często do wycieczki można też otrzymać darmowy ski pass.

Druga opcja polega na samodzielnej organizacji wypoczynku. Teraz to znacznie prostsze niż kiedyś, ponieważ za pomocą internetu można łatwo zarezerwować noclegi oraz przejazd lub przelot. Wyjazd opracowany samodzielnie daje więcej możliwości, między innymi pod względem jego terminu, długości, przebiegu czy lokalizacji.

Gdy zatem marzysz o udanym wyjeździe na narty do Włoch, możesz już teraz zobaczyć dostępne oferty wycieczek i apartamentów zlokalizowanych w malowniczych Dolomitach i zaplanować wyjątkowy wypoczynek na nartach lub snowboardzie dla siebie oraz dla całej swojej rodziny!

Najnowsze artykuły