11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nici haczykowe, efekty- jakie dają?

Nici haczykowe to bezinwazyjny zabieg, który opóźnia procesy starzenia skóry spowodowane przez grawitację lub utratę jędrności. Zabieg jest nieoperacyjny, ale bardzo skuteczny w walce z wiotką, pozbawioną jędrności skórą. Poprawia również owal twarzy. Dlaczego nici haczykowe działają i na czym przebiega zabieg?

Nici haczykowate

Wskazania

Przeciwwskazania

zarysowany fałd nosowo-wargowy

choroby nowotworowe

opadające policzki

zakrzepica

fałd skórny na policzku

otwarte rany i inne uszkodzenia skóry

fałd podbródkowy

Nici haczykowe, efekty i jak działają?

Jeśli chodzi o nici haczykowe efekty zabiegu są naprawdę zaskakująco dobre. Można je stosować, gdy naturalne procesy zachodzące w skórze sprawiają, że spada ilość kolagenu i elastyny, czyli podstawowych budulców skóry. Postępujący proces może powodować wiotczenie skóry, a także powstawanie zmarszczek i bruzd. Z kolei w wyniku utraty białka i naturalnego rozrzedzenia tkanek może nastąpić zapadanie policzków i ich opadanie spowodowane przez grawitację zwiotczałych partii twarzy. Każda z omówionych sytuacji jest ważnym wskazaniem, aby wykonać nici haczykowe, efekty będą nieco odmienne w zależności od zastosowanego rodzaju nici:

 • liftingujące. Znajdują się w nich haczyki oraz ząbki, ułożone dwukierunkowo. Jedna część jest zawieszająca, a druga naciągająca, liftingują.
 • mono, poprawiające napięcie skóry. Są gładkie i proste, na ich powierzchni nie znajdują się haczyki ani ząbki. 

Nici haczykowate to innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jest całkowicie nieinwazyjny i pozostaje w pełni bezpieczny dla pacjentów. Efekt zabiegi utrzymuje się długotrwale – minimum dwa lata. Stąd wynika jego duża popularność – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Nici haczykowe – efekty zabiegu

W przypadku nici haczykowych efekty są bardzo widoczne. W dodatku efekty widać bezpośrednio po zabiegu. Policzki stają się pełniejsze, skóra jest wyraźniej wygładzona. Owal twarzy też wygląda lepiej – skóra na linii żuchwy napina się. Skóra staje się sprężysta, wzmocniona i wygląda na młodszą.

Zabieg implementowania nici haczykowych wykonuje się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wybierany jest przede wszystkim przez osoby, które pragną się odmłodzić, ale uzyskać jak najbardziej naturalny efekt – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Nici haczykowe – efekty, jak utrzymać je dłużej?

Aby efekty nici haczykowatych utrzymywały się jak najdłużej, należy stosować pielęgnację bazującą na kremach. Kremy powinny zawierać jak najwięcej naturalnych składników aktywnych, które działają przeciwzmarszczkowo.

Krem Izoze Eye – działanie

Krem Izoze Eye to preparat kosmetyczny o zwielokrotnionej mocy. Ma skoncentrowane składniki aktywne, które mają zdecydowanie większą moc, niż w klasycznym kremie. Jego największą zaletą jest optymalna konsystencja oraz naturalny skład aktywny. Doskonale radzi sobie ze zmarszczkami. Ponadto krem ten wykazuje szereg korzystnych dla skóry właściwości. Przede wszystkim ujędrnia, łagodzi podrażnienia, pobudza mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie. Zawdzięcza to zawartości naturalnych składników aktywnych.

Podsumowując, medycyna estetyczna i kosmetologia szybko się rozwijają, dlatego na rynku kosmetycznym pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania umożliwiające przedłużenie młodości. Jedną z takich propozycji jest zastosowanie nici haczykowych, które na tle inwazyjnych zabiegów są nie tylko skuteczne, ale również ich wprowadzenie pod skórę nie boli.

FAQ

 1. Jak dbać o skórę po zabiegu nici haczykowych?

Po zabiegu może pojawić się obrzęk twarzy, dlatego ważne jest, aby nakładać na skórę zimne okłady, które wspomagają mikrokrążenie skóry. Jednocześnie warto stosować dopasowaną do potrzeb skóry pielęgnację przeciwzmarszczkową np. krem naturalny Izoze Eye. Specjaliści zalecają stosowanie przede wszystkim kremów, które zawierają naturalne składniki aktywne, dzięki czemu są bezpieczne dla skóry i nie wywołują dodatkowych podrażnień.

 1. Czy zabieg z użyciem nici haczykowych jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest w pełni bezpieczny. Co więcej, po jego wykonaniu można bezpośrednio wrócić do pracy lub innych zajęć. Efekty utrzymują się od 12 do 24 miesięcy, po czym należy go powtórzyć. Aby utrzymać efekty jak najdłużej, zaleca się stosowanie kremów pielęgnujących, które zawierają naturalne składniki aktywne.

 1. Czy zabieg z użyciem nici haczykowatych jest bolesny?

Specjaliści wskazują, że zabieg z użyciem nici haczykowych jest zupełnie bezbolesny, a przeprowadzony profesjonalnie, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Aby zwiększyć komfort pacjenta zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Po zakończonym zabiegu zaleca się specjalną pielęgnację skóry, najlepiej kremami, które zawierają wyłącznie naturalne składniki aktywne.

 1. Jak dokładnie działa zabieg nićmi haczykowymi?

W czasie zabiegu pod skórę wprowadzane są małe haczyki, które podnoszą zwiotczałą skórę. Wokół nici wytwarza się nowy kolagen. Aby zwiększyć efektywność zabiegu, zaleca się stosowanie kremów, które zawierają naturalne składniki aktywne.

Bibliografia

 1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
 2. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
 3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
 4. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
 5. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
 6. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

Najnowsze artykuły