-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Owijki paletowe – czym są i gdzie się sprawdzą?

W mniejszych sklepach, jak i większych supermarketach potrzeba sporo miejsca na eksponowanie wszelkiego rodzaju produktów. Nie na wszystko na sklepowych półkach jest miejsce, więc sklepy radzić sobie muszą na przeróżne sposoby. Bardzo dużą rolę w supermarketach odgrywają palety, a wraz z nimi owijki paletowe. Czym one są?

Owijki paletowe, stojaki i inne niezbędniki

Wspomniane powyżej owijki paletowe to rzecz w sklepach niezbędna, podobnie jak displaye reklamowe, standy na stoliki czy też standy kartonowe. Stanową one jednocześnie świetne miejsce na reklamę, jak i wyeksponowanie produktów danej marki, by przykuć uwagę potencjalnego klienta.

Jak już wiadomo, sklepy nieustannie borykają się z problemem zbyt wielu produktów i brakiem miejsca na ich ustawianie. W tym celu pojawiają się różne tymczasowe stojaki, które nie tylko reklamują dane marki, ale i stanowią właśnie dodatkową przestrzeń na wyeksponowanie i przechowywanie produktów, które pewnie stałyby w magazynie.

Czym są owijki paletowe?

Jak wspomniano, owijki paletowe, podobnie jak ekspozytory POS (czyli stojaki, standy) to niezbędniki w sklepach. Czym jednak są te owijki? Sklepy w dużej mierze bazują na paletach. Często można spotkać wózki, które przewożą palety z magazynu na sklep, by łatwiej było towar rozładować.

Te palety jednak mogą przysłużyć się w inny sposób. Tworzy się z nich w razie potrzeby tymczasowe wyspy, na których ustawia się produkty. Aby jednak takie wyspy dobrze się prezentowały, owija się specjalnymi banerami. Te banery to właśnie owijki paletowe. Nie tylko zakrywają one te palety, ale i stanowią miejsce na reklamę.

Co reklamują owijki paletowe?

Owijki paletowe mogą być neutralne, czyli ich główną funkcją będzie zakrycie palet, dzięki czemu nie widać, że to właśnie one stanowią podest, na którym ustawione są dane produkty.

Jednak taki owijki paletowe mogą powstać również we współpracy z daną marką. Wtedy na wyspie znajdują się tylko produkty jednej firmy, której logo umieszczone zostało na owijce.

Najnowsze artykuły